ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ridley Scott zrobił serial o androidach dla serwisu HBO Max

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Seriale

Ridley Scott znów opowie o androidach. Jego serial „Raised by Wolves” trafi we wrześniu do serwisu streamingowego HBO Max. Twórcy udostępnili trailer, który zapowiada produkcję z wielkim rozmachem. 

O czym będzie serial „Raised by Wolves” od Ridleya Scotta?

Słynny reżyser opowiadał już w swoich filmach o androidach. Wystarczy wspomnieć takie tytuły jak „Łowca androidów” czy „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. Scott tym razem proponuje opowieść o dwóch androidach, które mają za zadanie wychowanie ludzkich dzieci na tajemniczej planecie. Gdy ludzka kolonia zaczyna szybko się rozrastać i dochodzi do konfliktów na tle różnic religijnych, androidy przekonują się, jak trudnym i zdradliwym zadaniem jest kontrolowanie wierzeń.

„Raised by Wolves” – kto w obsadzie?

Główną rolę w produkcji Ridleya Scotta gra Travis Fimmel, znany przede wszystkim z serialu „Wikingowie”. W pozostałych rolach wystąpią: Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath, Niamh Algar, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Jordan Loughran, Aasiya Shah i Ivy Wong. 

Ridley Scott wyprodukował serial i nakręcił dwa odcinki

Po raz pierwszy brytyjski twórca wyreżyserował produkcję telewizyjną dla amerykańskiej publiczności. Scott jest producentem oraz reżyserem dwóch pierwszych odcinków „Raised by Wolves”. Aaron Guzikowski, który jest scenarzystą serialu, powiedział o produkcji, że wprawdzie Scott nawiązuje w niej do estetyki swoich poprzednich filmów science-fiction, to w tym przypadku „ewoluuje w kierunku nowych rzeczy, których jeszcze nie widzieliśmy”.

Czytaj także: Prezes sieci Helios zapewnia, że kino nie przegra z internetem

Gdzie obejrzeć „Raised by Wolves”?

Liczący dziesięć odcinków serial trafi 3 września do biblioteki amerykańskiej platformy streamingowej HBO Max. Obecnie serwis nie jest dostępny w Polsce i nie ma oficjalnych planów wprowadzenia go na nasz rynek. Jednak do oferty polskiego HBO GO trafił już serial „Love Life” z Anną Kendrick w roli głównej, który powstał dla HBO Max. Być może dystrybucją najpopularniejszych treści amerykańskiego serwisu zajmie się w Polsce właśnie HBO GO. Przynajmniej do czasu, aż nad Wisłę nie trafi HBO Max.

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy