ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ratched Netflix

„Ratched”: zwiastun i szczegóły serialu o niezapomnianej pielęgniarce

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Seriale

Netflix udostępnił zwiastun i plakat oraz podał informacje o fabule serialu „Ratched”. Jego twórcą jest Ryan Murphy, który odpowiada m.in. za „Glee” oraz serie „American Crime Story” oraz „American Horror Story”. 

„Ratched” – zwiastun zapowiada serial o początkach kariery demonicznej pielęgniarki

Zwiastun udostępniony przez Netflix zapowiada produkcję pełną napięcia, inteligentnych dialogów oraz mrożących krew w żyłach scen z igłami, młotkami i nie tylko. Losy pielęgniarki Mildred Ratched będziemy śledzić od 1947 roku, gdy przyjechała w poszukiwaniu pracy do szpitala psychiatrycznego w Północnej Karolinie. 

O czym opowiada serial „Ratched”?

Główna bohaterka z początku pracuje jako oddana swoim obowiązkom pielęgniarka. Jednak w miarę poznawania systemu opieki zdrowia i jego pracowników, u Mildred uzewnętrznia się od dawna tląca się w niej mroczna strona. W szpitalu, w którym znajduje zatrudnienie, prowadzone są eksperymenty na ludzkich umysłach. 

Siostrę Ratched znamy z „Lotu nad kukułczym gniazdem”

Twórcy serialu Ryan Murphy i Ian Brennan wzięli na warsztat postać dobrze znaną miłośnikom kina i literatury. Wykreował ją pisarz Ken Kesey w powieści „Lot nad kukułczym gniazdem” z 1962 roku, którą trzynaście lat później zekranizował Miloš Forman. Obraz zdobył pięć Oscarów: dla najlepszego filmu roku, za pierwszoplanową rolę Jacka Nicholsona, reżyserię, scenariusz adaptowany oraz za pierwszoplanową rolę Louise Fletcher, która wcieliła się właśnie w siostrę Ratched. Scenariusz serialu napisał Evan Romansky, dla którego jest to debiut. Powierzenie scenariusza takiej produkcji początkującemu autorowi wydaje się ryzykowne, ale zwiastun pokazuje, że o poziom dialogów powinniśmy być spokojni. 

Zobacz też: „Mulan” trafi do Disney+, ale w Polsce film doczeka się premiery w kinie

Twórcy, obsada i data premiery serialu „Ratched”

Sarah Paulson (z lewej) jako Mildred Ratched i Cynthia Nixon jako Gwendolyn Briggs (fot. materiały prasowe Netflixa)

Główną rolę w serialu „Ratched” gra Sarah Paulson, która często występuje w produkcjach Ryana Murphy’ego. Za rolę w serialu „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” dostała Złotego Globa. Oprócz niej w serialu występują: Cynthia Nixon (jako Gwendolyn Briggs), Judy Davis (jako siostra Betsy Bucket), Sharon Stone (jako Lenore Osgood), Jon Jon Briones (jako doktor Richard Hanover), Finn Wittrock (jako Edmund Tolleson), Charlie Carver (jako Huck), Alice Englert (jako Dolly), Amanda Plummer (jako Louise), Corey Stoll (jako Charles Wainwright), Sophie Okonedo (jako Charlotte) i Vincent D’Onofrio (jako gubernator George Wilburn). Sarah Paulson jest też wśród producentów wykonawczych serial. Oprócz niej są nimi m.in. wspomniani Ryan Murphy, Ian Brennan. „Ratched” ma trafić do biblioteki Netflixa 18 września. Sezon będzie liczył osiem odcinków.

Źródło: materiały prasowe Netflixa

Sprawdź najnowsze wpisy