ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
johhny depp amber heard wyrok

Johnny Depp wygrał proces o zniesławienie. Reakcje na werdykt.

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Media

Po trzech dniach obradowania siedmioosobowa ława przysięgłych wydała werdykt – Johnny Depp został zniesławiony przez swoją byłą żonę Amber Heard. Oboje wydali oświadczenia w związku z tym.

Johnny Depp wygrał z Amber Heard

Proces Depp kontra Heard

Jednogłośny werdykt jury uznł Amber Heard winną zniesławienia byłego męża. Przysięgli orzekli 15 mln dolarów odszkodowania dla Johnny’ego Deppa, natomiast sędzia prowadząca sprawę obniżyła te kwotę zgodnie z przepisami prawa stanowego do 10 mln 350 tys. dol. Wszystkie zarzuty Deppa wobec Heard zostały udowodnione. Tym samym strona Amber Heard udowodniła jeden z zarzutów zniesławienia postawiony w kontrpozwie przeciwko Deppowi, za który aktor musi zapłacić 2 mln dol.

Johnny Depp reaguje na werdykt

Tak czy inaczej, ów werdykt to absolutna wygrana Deppa, a także wszystkich tych, którzy walczą z niesłusznymi i niesprawiedliwymi oskarżeniami i próbują dowieść swej niewinności. W takim też tonie brzmi oświadczenia, które tuż po ogłoszeniu wyroku napisał Johnny Depp:

Sześć lat temu moje życie i życie mojej rodziny, moich najbliższych, a także życie ludzi wspierających mnie od lat w mgnieniu oka się zmieniło. Za pośrednictwem mediów postawiono wobec mnie fałszywe, bardzo poważne i kryminalne zarzuty, co wywołało lawinę nienawistnych ataków, chociaż nigdy nie postawiono mi zarzutów. Sześć lat później ława przysięgłych przywróciła mi życie. Jestem naprawdę wdzięczny. Decyzja o podjęciu tej sprawy, pomimo przeszkód prawnych i konieczności stawienia czoła i ujawnienia mojego życia całemu światu, została podjęta po głębokim namyśle. Od samego początku celem w tej sprawie było ujawnienie prawdy, niezależnie od wyniku. Czuję spokój, wiedząc, że w końcu to osiągnąłem. Jestem przytłoczony wylewem miłości oraz kolosalnym wsparciem i życzliwością napływającą z całego świata. Mam nadzieję, że moje dążenie do powiedzenia prawdy pomogło innym osobom, mężczyznom lub kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji, a ci, którzy ich wspierają, nigdy się nie poddadzą. Mam też nadzieję, że powrócimy do stanu, w którym jest się niewinnym, dopóki nie zostanie udowodniona wina, zarówno w sądzie, jak i w mediach. Chciałbym podziękować Sędziemu za szlachetną pracę, przysięgłym, pracownikom sądu i Szeryfom, którzy poświęcili swój czas, aby dojść do tego punktu, oraz mojemu sumiennemu i niezachwianemu zespołowi prawnemu, który wykonał niezwykłą pracę, pomagając mi dzielić się prawdą. Najlepsze dopiero przed nami i nowy rozdział wreszcie się rozpoczął. Veritas numquam perit. Prawda nigdy nie ginie.

– napisał Johnny Depp w oświadczeniu.

Amber Heard reaguje na wynik rozprawy

Również i Amber Heard postanowiła skomentować wyrok nie kryjąc rozczarowania i załamania:

Rozczarowanie, które dzisiaj odczuwam, jest nie do opisania. Jestem załamana, że masa dowodów nie wystarczyła, by przeciwstawić się nieproporcjonalnej sile i wpływom mojego byłego męża.
Jestem jeszcze bardziej zdruzgotana tym, co ten werdykt oznacza dla innych kobiet. To wpadka. Cofa nas do czasów, kiedy kobieta, która przemówiła i zabrała głos, została publicznie zawstydzona i upokorzona. Odsuwa ideę, że przemoc wobec kobiet należy traktować poważnie.
Uważam, że prawnikom Johnny’ego udało się zmusić ławę przysięgłych do przeoczenia kluczowej kwestii wolności słowa i zignorowania dowodów, które były tak rozstrzygające, że wygraliśmy w Wielkiej Brytanii.
Przykro mi, że przegrałem tę sprawę. Ale jestem jeszcze bardziej zasmucona z jednego powodu: że straciłem prawo, o którym myślałem, że miałam jako Amerykanka – do swobodnego i otwartego mówienia

– możemy przeczytać w oświadczeniu Amber Heard.

W oczach fanów Johnny Depp wygrał już na początku tego procesu. Aktor cieszył się niesamowitym wsparciem ze strony milionów ludzi na całym świecie, zarówno online jak i pośród tych, którzy osobiście pojawiali się przed siedzibą sądu gdzie miała miejsce rozprawa i nieustannie mu kibicowali.

Czy po tym wszystkim kariera Deppa wróci na właściwie tory? Aktor ponoć ma się pojawić w obsadzie „Soku z żuka 2” od Tima Burtona, a i producent „Piratów z Karaibów” nie wyklucza tego, że aktor pojawi się w kolejnej odsłonie serii, chociaż zarzekał się, że nie zrobi tego nawet za 300 mln dol. i milion alpak.

Sprawdź najnowsze wpisy