ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Quentin Tarantino pracuje nad nowym projektem! Niestety nie będzie to film

Autor: Borys Francuz Kategoria: Książki

Quentin Tarantino swój ostatni film wypuścił w 2019 roku. Pewnego razu… w Hollywood stanowiło laurkę dla przemysłu filmowego lat 60. oraz ówczesnej popkultury. Po premierze tej produkcji reżyser zdecydował się na rozwijanie swojej drugiej pasji — mowa tu o pisaniu książek.

Quentin Tarantino z nowym i ciekawym projektem

Quentin Tarantino z nowym i ciekawym projektem

Być może nie wszyscy z Was wiedzą, ale po premierze Pewnego razu… w Hollywood Quentin Tarantino rozpoczął nowy etap swojej artystycznej kariery. W czerwcu 2021 roku wybitny reżyser wypuścił na rynek swoją pierwszą książkę. Powieść zatytułowana Pewnego razu… w Hollywood jest adaptacją filmu wydanego dwa lata wcześniej. Możemy poznać w nim dużo bliżej losy bohaterów, w których na ekranie wcielili się Brad Pitt oraz Leonardo DiCaprio. Książka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków oraz „zwykłych” czytelników.

Po dwóch latach przerwy Quentin Tarantino powraca z całkowicie nowym projektem. Będzie to druga książka — tym razem jednak 59-latek nie skupi się na fabularyzowaniu wydarzeń, a na literaturze faktu. Najnowsze dzieło Tarantino nosi tytuł Cinema Speculation. Będzie to zbiór esejów, w którym dwukrotny zdobywca Oscara opowie o latach 70. pod kątem produkcji filmów. Nie zabraknie w nim osobistych historii reżysera, teorii oraz krytyki.

Zgodnie z zapowiedziami wydawcy, którym w Stanach Zjednoczonych jest HarperCollins, książka to idealna pozycja dla wszystkich miłośników kina, którzy z pasją przyglądają się rozwojowi filmów oraz całego przemysłu wideo. Dzięki Cinema Speculation będziemy mogli także spojrzeć na rynek kinematografii z perspektywy jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii branży.

W Stanach Zjednoczonych książka zadebiutuje jeszcze w tym roku. Według pierwszych deklaracji wydawcy Cinema Speculation trafi na sklepowe półki 25 października. Niestety na ten moment nie wiemy, czy tytuł ten zadebiutuje także w Polsce. Jednakże biorąc pod uwagę sukces poprzedniej pozycji autorstwa Quentina Tarantino oraz jego międzynarodową sławę można z dużą dozą pewności stwierdzić, że prędzej czy później powinno się to wydarzyć.

Źródło: Games Radar

    Sprawdź najnowsze wpisy