ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
stephen king nowa książka

Stephen King zapowiedział, kiedy ukaże się jego nowa książka

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Książki

Najpierw datę premiery podał Amazon.com. Po kilku godzinach termin potwierdził sam mistrz horroru Stephen King – jego nowa książka pod tytułem „Later” trafi do sprzedaży 2 marca. 

Stephen King utrzymuje tempo – raz w roku nowa książka

Od lat obecny w rankingach najpopularniejszych i najbogatszych pisarzy. Co chwilę pojawiają się kolejne mniej („Mroczna wieża”) lub bardziej udane (serial „Outsider”) ekranizacje jego prozy. Gdyby tylko zechciał, to już dawno mógłby spokojnie przejść na emeryturę. Na książkach zarobił tyle, że najpewniej on sam nie jest w stanie policzyć. Z samych praw do ekranizacji na jego konto co jakiś czas wpływają spore sumy.  Najwyraźniej jednak King nie lubi bezczynności i co roku do sprzedaży trafia co najmniej jedna książka mistrza horroru. 

„Jest krew…” to ostatnia książka Kinga

W 2020 roku fani dostali jedną nowość – zbiór czterech opowiadań pt. „Jest krew…” (ang. „It bleeds”). Rok wcześniej ukazała się powieść „Instytut”. King nie kazał więc długo czekać na swoje kolejne dzieło, bo jego najnowsza książka „Later” ma trafić do sprzedaży 2 marca 2021 roku. 

Amazon uprzedził Stephena Kinga

New King novel “Later” due March 2021 from r/stephenking

Najpierw fani dowiedzieli się o tym z oferty internetowego sklepu Amazon.com. Zrzut ekranu trafił do serwisu Reddit.com i wieść rozniosła się po sieci. Dopiero po kilku godzinach Stephen King oficjalnie zapowiedział swoją nową książkę we wpisie na Twitterze. Pisarz wrzucił okładkę i trzy słowa: „Next year. March”.

Stephen King – nowa książka, stare dekoracje

 

O czym będzie nowa książka Stephena Kinga? Jej fabułę streszcza opis na Amazon.com. Bohaterem powieści jest Jamie Conklin, którego samotnie wychowuje matka. Chłopak chciałby mieć zwyczajne dzieciństwo, ale nie jest zwyczajnym dzieckiem. Dysponuje nadnaturalnymi zdolnościami, które jego mama chce zachować w tajemnicy przed światem. Jamie potrafi zobaczyć to, czego inni nie widzą oraz dowiedzieć się tego, czego inni nie potrafią. Jego zdolności spróbuje wykorzystać w śledztwie detektyw nowojorskiej policji. 

Zobacz też: inkBOOK Calypso – Polacy wprowadzają kolejny, prosty i lekki czytnik ebooków

Kiedy nowa książka Stephena Kinga ukaże się w Polsce?

fot. Stephanie Lawton/Wikimedia Commons

Brzmi jak opis typowej powieści Stephena Kinga? Oczywiście, ale przecież za to pisarza pokochały miliony czytelników na całym świecie. Obecnie nie jest znany wydawca „Later” w Polsce oraz data premiery. W ostatnich latach książki Kinga były jednak szybko tłumaczone i pojawiały się w niedługim czasie po amerykańskiej premierze. 

Źródło: Twitter.com, Amazon.com

Sprawdź najnowsze wpisy