ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steam Deck z większą dostępnością

Valve dwukrotnie zwiększa produkcję Steam Decka

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Steam Deck oficjalnie zadebiutował w lutym tego roku. Ciężko ukryć, że na początku swojej obecności na rynku przenośny komputer był bardzo ciężki do dorwania. Jak się jednak okazuje, już wkrótce Valve, czyli twórca urządzenia dwukrotnie zwiększy jego produkcję, a co za tym idzie także dostępność.

Koniec przestoju! Produkcja Steam Decka rusza pełną parą

Koniec przestoju! Produkcja Steam Decka rusza pełną parą

Od momentu debiutu Steam Decka na rynku przyzwyczailiśmy się do tego, że aby pozyskać to rewolucyjne urządzenie po pierwsze musimy ustawić się w kolejkę. Gracze po złożeniu zamówienia na wyprodukowanie oraz dostarczenie przenośnego komputera czekali długimi tygodniami, a nawet miesiącami. Na całe szczęście z bardzo dobrą wiadomością przychodzi do nas Valve.

Firma pochodząca z Bellevue w stanie Waszyngton poinformowała, że wkrótce produkcja Steam Decka zwiększy się dwukrotnie. Oznacza to, że w każdym tygodniu przenośny komputer będzie wysyłany do dwa razy większej ilości klientów niż miało to miejsce w zeszłych miesiącach. Ostatnie turbulencje z dostawami urządzenia oraz przede wszystkim jego datą premiery wynikały z problemów w łańcuchu dostaw. Wszystko wskazuje na to, że kłopoty udało się przezwyciężyć, a produkcja Steam Decka lada moment ruszy pełną parą.

W praktyce dla graczy równa się to z odczuwalnym, skróceniem czasu oczekiwania na dostarczenie urządzenia. Na ten moment podczas zamawiania produktu od Valve na przesyłkę czekalibyśmy do października lub nawet dłużej. W przeliczeniu można przyjąć, że cały proces zajmuje producentowi około czterech miesięcy. Po wprowadzeniu w życie zapowiedzianych zmian czas ten może skrócić się do dwóch miesięcy.

Możliwe, że wraz z rozwojem Steam Decka oraz całego przedsięwzięcia, jakim jest produkcja przenośnego komputera, już wkrótce na dostarczenie urządzenia będziemy czekać kilka dni. Jednakże na ten moment jest to jedynie melodia przyszłości, a gracze z całego świata muszą zadowolić się dwukrotnym zwiększeniem liczby wytwarzanych Steam Decków w skali miesiąca.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy