ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najlepsze czarne charaktery w grach wideo

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

W wielu grach wideo stosuje się bardzo prosty podział — protagoniści oraz antagoniści. W zdecydowanej większości z nich wcielamy się w bohaterów pozytywnych, którzy mają za zadanie pokrzyżować plany czarnych charakterów. Jak się jednak okazuje, w niektórych przypadkach to nasi przeciwnicy kradną całe show.

Zły nie oznacza negatywny — najlepsze czarne charaktery w grach

Zły nie oznacza negatywny — najlepsze czarne charaktery w grach

Podział na dobro i zło w filmach, serialach, książkach czy grach wideo jest bardzo powszechny. W przypadku ostatniej z wymienionych form rozrywki najczęściej kontrolujemy bohaterów pozytywnych. Oczywiście zdarzają się także tytuły, gdzie naszym głównym zadaniem jest walka z dobrem, ale mimo wszystko możemy założyć, że najczęściej spotykamy się z pierwszym schematem.

Głównym zadaniem twórców gier jest więc stworzenie pozytywnego bohatera, w którego przyjdzie nam się wcielić. Po wykonaniu tego zadania przychodzi czas na wykreowanie czarnego charakteru, który w założeniu ma budzić w nas negatywne skojarzenia. Jednakże czasem przypadkowo, czasem celowo, deweloperzy obdarowują antagonistów taką dozą charyzmy, że ciężko nam skupić się na swoim bohaterze. Poniżej znajdziecie zestawienie najlepszych czarnych charakterów, którzy zaliczyli występy w grach wideo.

Lady Dimitrescu (Resident Evil Village)

Obecność tej postaci na liście jest niesłychanie dobrze uargumentowana. Przede wszystkim, żeby wiedzieć, kim jest Lady Dimitrescu w zasadzie nie trzeba ani przez sekundę zanurzać się w Resident Evil Village. Ogromnych rozmiarów wampirzyca swego czasu stała się viralem, który pojawiał się dosłownie wszędzie.

Pomimo swojego antagonistycznego charakteru Lady Dimitrescu zaskarbiła sobie sympatię wśród setek tysięcy graczy. Liczne fanarty, memy czy nawet cosplay’e to tylko część z feedbacku, jakiego doczekała się antybohaterka popularnego survival horroru.

Generał Shepherd (Call of Duty: Modern Warfare 2)

Być może będzie to pewien spojler, ale czy w przypadku tak klasycznej gry, która liczy sobie już ponad 13 lat, można mówić o jakichkolwiek spojlerach? Generał Shepherd to jedna z najbardziej zdradzieckich postaci, które udało się stworzyć w biurach Activision.

W tym przypadku mamy tu do czynienia z klasyczną zdradą sojusznika, który w najmniej spodziewanym momencie postanawia zmienić strony konfliktu. Sceny, w których przedstawiona jest zdrada Generała Shepherda, sprawiły, że niejeden zapalony gracz Call of Duty musiał jak najszybciej wycierać łzy z policzków. W związku z nieprzewidywalnością oraz wcześniejszymi więzami, które łączyły nas z „szefem”, możemy śmiało powiedzieć, że stał się on jednym z najbardziej ikonicznych czarnych charakterów w historii FPS-ów.

Joker (seria Batman Arkham)

Popularny Joker doczekał się swojego odwzorowania zarówno w komiksach, filmach, serialach jak i oczywiście grach wideo. Charyzma oraz nieprzewidywalność tej postaci sprawia, że musi ona pojawić się w tego typu zestawieniu. Nawet jeśli pojawią się tu zarzuty mówiące, że Joker wywodzi się przecież z komiksów.

W przypadku serii gier Batman Arkham nasz sympatyczny socjopata raczy nas niezwykłą brutalnością oraz przebiegłością. Zwieńczeniem postaci jest oczywiście świetna aranżacja graficzna, ale także audialna. Głosu Jokerowi udzielił sam Mark Hamill, który wprost urodził się do tej roli.

Pagan Min (Far Cry 4)

W przypadku serii Far Cry antagoniści zawsze byli bardzo wyraźni oraz świetnie napisani. W przypadku najnowszej „szóstki” jest to Antón Castillo, w „piątce” intrygował nas Joseph Seed, natomiast w „trójce” o ciarki przyprawiał Vaas Montenegro. Oczywiście nie można tu zapominać o starszych odsłonach cyklu oraz ich antagonistach z Doktorem Kriegerem na czele.

Niemniej najbardziej chciałbym wyróżnić ekscentrycznego Pagan Mina, który ma wiele cech wspólnych z wymienionym wyżej Jokerem. Czarny charakter Far Cry 4 to dyktator, który ma wobec gracza niepokojące i niejasne plany. W związku z tym postać intryguje nas jeszcze bardziej.

Big Smoke (Grand Theft Auto: San Andreas)

Nie wiem, czy w zasadzie trzeba tu cokolwiek argumentować. Big Smoke, znany także jako Melvin Harris, to zdecydowanie największa szumowina w historii całej serii od Rockstar. W przypadku tej postaci najgorsze jest to, że przez bardzo długi czas wzbudza ona sympatię, po czym praktycznie jednym celnym uderzeniem fabuła gry sprowadza nas na ziemię.

W związku z niehonorowym i zdradzieckim zachowaniem Big Smoke’a w Internecie na przestrzeni wielu lat pojawiły się dziesiątki piosenek, memów oraz tekstów poświęconych udawanemu sojusznikowi. Śmiało można stwierdzić, że były członek gangu z Grove Street stał się swego rodzaju wzorem dla wszystkich przyszłych zdrajców w grach wideo — w tym Generała Sheparda!

Sprawdź najnowsze wpisy