ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Twórcy F1 22 prezentują nowy system audio – bolidy brzmią jak prawdziwe!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Co składa się na dobrą grę? Większość z nas w pierwszej kolejności wymieni zapewne takie cechy jak fabuła, grafika czy po prostu grywalność. W całej tej układance często zapominamy o oprawie audio, która pomimo swojej niepozorności sprawiła, że setki różnych tytułów przeszły do historii branży. Dużo wskazuje na to, że następną taką produkcją może być F1 22.

Kiedy dźwięk przenosi cię na tor – oto F1 22

Kiedy dźwięk przenosi cię na tor - oto F1 22

W przypadku tak charakterystycznej serii, jak F1 wszyscy gracze zwracają uwagę na trzy atrybuty. Przede wszystkim jest to grafika – wiadomo tor oraz bolidy muszą jakoś wyglądać. Drugim aspektem jest model sterowania, który w dużej mierze definiuje ostateczny sukces tytułu. Trzecią istotną cechą jest natomiast dźwięk. Wydaje mi się, że osoby lubujące się w grach o tematyce wyścigowej, jak nikt inny doceniają ten element.

Tak się składa, że równo za tydzień, czyli 1 lipca na półki sklepowe trafi F1 22. Za produkcję będzie odpowiadać Electronic Arts oraz podległe jej studio Codemasters. W związku ze zbliżającą się premierą gry, twórcy zdecydowali się na odkrycie kolejnych kart. Tym razem padło na oprawę audio, która ma wprowadzić serię na zupełnie nowy poziom.

W zasadzie cała gra określana jest jako „początek nowej ery” gier o Formule 1. Electronic Arts na przestrzeni kilku ostatnich tygodni zdradziło naprawdę wiele szczegółów dotyczących produkcji. W porównaniu z zeszłorocznym F1 2021 ulepszeniu oraz rozbudowaniu uległy niemalże wszystkie elementy rozgrywki. Wróćmy jednak do dzisiejszego tematu, czyli oprawy dźwiękowej.

W serwisie YouTube pojawił się ponad dwudziestominutowy film, na którym deweloperzy z Codemasters prezentują nowy system audio. Dodatkowo poznaliśmy także oficjalną ścieżkę dźwiękową gry, która składa się z 33 piosenek. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje udostępnione w filmie.

Przede wszystkim twórcy nagrali dźwięki silników poszczególnych bolidów, aby móc przenieść je do świata gry. Oznacza to, że pojazdy Ferrari, Mercedesa czy Red Bulla będą wydawać inne dźwięki. Różnorodności oraz autentyczności na torze doda także kontakt z naszym zespołem. Jeśli kiedykolwiek oglądaliście wyścig Formuły 1, na pewno kojarzycie charakterystyczne połączenia na linii szef zespołu-kierowca.

W F1 22 podczas nagrywania kwestii wykorzystano prawdziwe mikrofony oraz słuchawki, w które wyposażone są obie strony. Dzięki temu będziemy mogli poczuć się niczym prawdziwy kierowca bolidu. Ponadto do gry trafi tryb transmisji, gdzie relację głosową z toru będzie prowadzić spiker. Oczywiście w tym wypadku także wykorzystano autentyczny sprzęt komentatorski.

Nowości, nowości i jeszcze raz nowości

Kiedy dźwięk przenosi cię na tor - oto F1 22

Kolejnym ciekawym dodatkiem w świecie F1 22 jest tryb kinowy. W przypadku śledzenia rozgrywki z tej perspektywy twórcy dołożyli wszelkich starań, żeby gra brzmiała i wyglądała jak prawdziwy film. Zastosowano tu szereg dodatkowych dźwięków jak na przykład okrzyki kibiców.

W opublikowanych materiałach możemy zobaczyć, a raczej usłyszeć wszystkie omówione wyżej nowości. Odczucia z rozgrywki zapewne zwiększą się, gdy postawimy przed sobą kierownicę oraz założymy wysokiej jakości słuchawki.

f1 22 ścieżka dźwiękowa

Niemniej wisienką na torcie w oprawie audio F1 22 jest ścieżka dźwiękowa, która została właśnie udostępniona. Podczas zabawy w najnowszym tytule z serii nasz czas będą umilać aż 33 piosenki. Poniżej znajdziecie oficjalny soundtrack nadchodzącej produkcji.

WykonawcyTytuł piosenkiKraj pochodzenia
Alesso & Marshmello ft. James BayChasing Stars (VIP Extended Mix)Szwecja, UK
Bob MosesBroken BeliefKanada
BRUX ft. KimbraTake (Pat Lok Remix)Australia, Nowa Zelandia
CHAII & Party FavorOh Nah YeahNowa Zelandia, USA
Chapter & Verse ft. Yasmin JaneTake ControlUK
Charli XCXGood Ones (THAT KIND Remix)UK
Charli XCXUsed To Know MeUK
Chase & Status ft. Ethan HoltHold Your GroundUK
Cheat Codes ft. Icona PopPaybackUSA, Szwecja
Chris Lake, NPCA Dr** From GodUK
CMD/CTRLNo StressUK
Danny L Harle & DJ DannyOn A Mountain (Flume Remix)UK
deadmau5 & Wolfgang GartnerChannel 43Kanada, USA
Diplo & TSHA ft. Kareen LomaxLet You GoUSA, UK
Diplo, Damian Lazarus ft. JungleDon’t Be AfraidUSA, UK
EartheaterScriptureUSA
Grafix ft. Reiki RuawaiSomewhereUK
Habstrakt ft. KARRAIce ColdFrancja, USA
Jacknife & The Bloody BeetrootsJerichoAustralia, Włochy
Joe TurnerForeverUK
Kavinsky ft. Cautious ClayRenegadeFrancja, USA
KREAM & Millean. ft. BemendéWhat You’ve Done To MeNorwegia, Holandia, Kongo
LP Giobbi ft. Kaleena ZandersCarry UsUSA
Mall GrabBreathingAustralia
Meduza ft. HozierTell It To My HeartWłochy, Irlandia
NGHTMRE, Zeds Dead, Tori LevettShady IntentionsUSA
NOISYAll Of UUK
Öwnboss & SevekMove Your BodyBrazylia
Party FavorToo MuchUSA
RL Grime & BaauerFallawayUSA
Sassy 009Blue RacecarNorwegia
SONIKKULifestyleUK
WHIPPED CREAM, Big Freedia,
UNIIQU3, Moore Kismet
Hold UpKanada, USA

Aktualnie F1 22 znajduje się w przedsprzedaży. Gra już 1 lipca oficjalnie zadebiutuje na rynku w wersjach na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation 5. W przypadku zamówienia edycji mistrzowskiej dostęp do rozgrywki dostaniem na trzy dni przed ogólnoświatową premierą.

Źródło: Electronic Arts

Sprawdź najnowsze wpisy