ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa Twierdza w drodze – twórcy zdradzają pierwsze szczegóły

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Seria gier Twierdza, znana także jako Stronghold, podbiła serca setek tysięcy graczy. To właśnie dzięki temu cyklowi wielu z nas pokochało strategie czasu rzeczywistego. Jak się okazuje twórcy hitu sprzed lat, czyli Firefly Studios, planują stworzyć nową odsłoną zasłużonej gry.

Nowa Twierdza nadchodzi! Czego dowiedzieliśmy się od twórców?

Nowa Twierdza nadchodzi! Czego dowiedzieliśmy się od twórców?

Twierdza to kultowa seria zapoczątkowana na samym początku XXI wieku. W 2001 roku swoją premierę miała pierwsza odsłona cyklu, która na nowo zdefiniowała strategie czasu rzeczywistego. Przenosząc się do średniowiecznej Europy, gracze mieli do swojej dyspozycji szereg nowych jak na tamte czasy funkcji oraz rozwiązań. Największą furorę zrobiło jednak połączenie elementów zarządzania ekonomią zamku z walką na froncie.

Zaledwie rok później na sklepowe półki trafiła Twierdza: Krzyżowiec, która zdaniem wielu graczy (także moim) przebiła dokonania poprzedniczki. Tym razem akcja przeniosła się do czasów wypraw krzyżowych. W przypadku tej odsłony w Polsce przeszła ona do klasyki, między innymi ze względu na kultową już ścieżkę dźwiękową oraz dubbing.

W kolejnych latach doczekaliśmy się nowych odsłon serii, ale żadna z nich nie mogła nawiązać do legendy, jaką stworzyły pierwsze dwie części gry. Po raz ostatni Firefly Studios tytuł spod szyldu Twierdza wydało zaledwie rok temu. W marcu na rynek trafili niezbyt dobrze przyjęci Władcy wojny. Teraz brytyjski deweloper skupia się na całkowicie nowym projekcie.

Do niedawna nie znaliśmy zbyt wielu informacji dotyczących nowej odsłony serii Twierdza. Z pomocą przyszło nam jednak Firefly Studios, które na swoim kanale YouTube zorganizowało odcinek Q&A. W ramach filmu poznaliśmy kilka istotnych faktów dotyczących nadchodzącego projektu.

Z powyższego odcinka dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że nowa Twierdza powstaje na silniku Unreal Engine 5. Dodatkowo jak mogliśmy się spodziewać, w grze po raz kolejny zostanie zaoferowany klasyczny już widok izometryczny. Co ciekawe, bardzo możliwe, że rozgrywka zaoferuje nam także szereg jednostek morskich.

W związku z fazą, w której znajduje się projekt, twórcy nie mogli zdradzić nam zbyt wielu szczegółów. Jednakże w zamian dowiedzieliśmy się między innymi o kierunku, w którym może pójść cała seria. Firefly Studios jest zainteresowane stworzeniem spin-offu Twierdzy, który będzie osadzony w świecie… fantasy!

Źródło: Firefly Studios

    Sprawdź najnowsze wpisy