ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gamingowy skok stulecia? Kradzież skinów w CS:GO o wartości 2 milionów dolarów

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Counter-Strike: Global Offensive znany szerzej jako CS:GO przyzwyczaił nas do tego, że jego zawartość od lat wzbudza liczne kontrowersje. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o płatne skiny do broni oraz postaci, które nie wpływają na rozgrywkę a jedynie na wygląd poszczególnych modeli. Jak się okazuje, ostatnio w świecie jednej z największych e-sportowych gier, doszło do ogromnej kradzieży.

2 miliony dolarów w pikselach? Kontrowersja wokół CS:GO

2 miliony dolarów w pikselach? Kontrowersja wokół CS:GO

Gracze CS:GO, którzy dokładnie śledzą scenę mogą kojarzyć nick ohnePixel. Pochodzący z Niemiec streamer zajmuje się nie tylko transmitowaniem na żywo, ale także kolekcjonowaniem najrzadszych skinów w grze. Jak łatwo się domyślić ekwipunek mężczyzny na platformie Steam jest dosyć pokaźny. Zgodnie z wieloma wycenami oraz samymi słowami ohnePixel skórki, które zgromadził na przestrzeni ostatnich lat, są warte łącznie około 2 miliony dolarów, czyli blisko 9 milionów złotych.

Zapewne byłaby to tylko ciekawostka, gdyby nie afera, która ostatnio pojawiła się wokół ekwipunku zapalonego gracza CS:GO. Konto Niemca na platformie Steam zostało zhackowane, a duża część jego ekwipunku sprzedana na rynku społeczności lub przeniesiona na podstawione profile złodziei. W zbiorze ohnePixel mogliśmy znaleźć, chociażby siedem legendarnych skórek AWP Dragon Lore, które są uznawane za jedne z najrzadszych w całym CS:GO.

W związku z nagłośnieniem sprawy oraz statusem Niemca w społeczności gry, Valve szybko rozpoczęło adekwatne działania. Przede wszystkim konta powiązane z kradzieżą zostały już zbanowane. Dodatkowo część ze skórek, która została przesłana na specjalną platformę w celu sprzedaży, jest z niej już wycofywana.

Niestety na ten moment nie poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących całej sprawy. Wszystko wskazuje jednak na to, że ohnePixel odzyska znaczną część ze swojego ekwipunku. Jednocześnie nie można zaprzeczyć temu, że hackerzy zgarną jakąś część z „łupu” dla siebie. Co ciekawe cała kradzież szybko została okrzyknięta jedną z najzuchwalszych i największych w historii całego CS:GO.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy