ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejna garść nowinek o GTA VI – coraz więcej informacji o fabule

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Od momentu gdy Rockstar oficjalnie potwierdziło, że GTA VI jest w trakcie produkcji, internet regularnie zalewa masa plotek dotyczących tego tytułu. Oczywiście większość z nich kompletnie mija się z prawdą, jednakże z każdym miesiącem w sieci pojawiają się doniesienia z bardzo rzetelnych źródeł. Pora więc przyjrzeć się naszemu aktualnemu stanowi wiedzy na temat Grand Theft Auto VI.

Co nowego w świecie GTA VI

Co nowego w świecie GTA VI

Karuzela dotycząca GTA VI kręci się w najlepsze. Fani serii stworzonej przez Rockstar przyzwyczaili nas do tego, że zawsze są gotowi poświęcić sporo czasu na dokładny research na temat ich ulubionego cyklu gier. W związku z tym, że nowinki o najnowszej odsłonie Grand Theft Auto ostatnio znacząco przycichły, jest to świetny moment na podsumowanie dotychczasowych informacji. Poniżej znajdziecie zbiór najistotniejszych doniesień na temat GTA VI.

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że branżowi leakerzy zaczęli wyścig, którego celem jest zdradzenie zarysu fabularnego nowego Grand Theft Auto. Co ciekawe wśród niezależnych źródeł zaczęło pojawiać się coraz więcej podobnych doniesień. Zgodnie z tymi informacjami GTA VI da nam możliwość wcielenia się w parę bliźniąt – mężczyznę i kobietę. W tym miejscu pojawiają się pierwsze szczegóły. Mianowicie — rodzice rodzeństwa zostali zamordowani przez jeden z brazylijskich karteli w 2003 roku. Prolog gry zabierze nas właśnie do tego miejsca.

Główna kampania przeniesie się natomiast na 20 lat do przodu (2023 lub 2024 rok), więc podobnie jak w przypadku Grand Theft Auto V fabuła rozegra się w czasach współczesnych. Co ciekawe bliźnięta mają stać po dwóch przeciwnych stronach barykady. Mężczyzna będzie agentem „DOA”, czyli odpowiednika prawdziwej organizacja „DEA” (Agencja do Walki z Narkotykami). Kobieta zaś jak łatwo się domyślić sama wsiąknie w struktury kartelu, stając się płatnym zabójcą.

Ciężko zaprzeczyć temu, że powyższy scenariusz brzmi bardzo realnie. Wszyscy fani serii Grand Theft Auto ochoczo zgodzą się z tym, że takie pomysły jak najbardziej mogły pojawić się w głowach deweloperów z Rockstar, którzy słyną z kreatywności. Dodatkowo liczne przecieki sugerują, że GTA VI będzie pierwszą grą w historii cyklu, która bardzo dokładnie zagłębi się w struktury organizacji przestępczych takich jak właśnie kartele.

Co ze sprawami technicznymi?

Co nowego w świecie GTA VI

Jeśli założymy, że przedstawiona fabuła faktycznie będzie mieć swoje odzwierciedlenie w finalnej wersji GTA VI, pojawi się przed nami szereg nowych pytań. Jednym z nich jest kwestia tego, w którego z bohaterów możemy się wcielić. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami wciąż pozostaje to niejasne. Na myśl przychodzi tu, chociażby Assassin’s Creed Odyssey, w którym mogliśmy wybrać głównego antagonistę oraz protagonistę. Co ciekawe w tym przypadku również było to rodzeństwa walczące po dwóch stronach barykady. Dodatkowo zgodnie z wieloma oczekiwaniami możemy podejrzewać, że Rockstar w bardzo dużym stopniu będzie inspirować się Vice City z 2002 roku. Mowa tu przede wszystkim o klimacie produkcji.  

Kolejną ważną kwestią dotyczącą GTA VI jest naturalnie rozgrywka. Chyba nikogo nie zaskoczą zapowiedzi o najbardziej rozwiniętej grze w historii cyklu. Przede wszystkim już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Rockstar przy produkcji tego tytułu skorzysta z nowego silnika, który ma gwarantować niesłychany realizm. Zgodnie z raportami w otwartym świecie Grand Theft Auto VI będziemy mogli wpływać na wygląd całej mapy. Mowa tu między innymi o niszczeniu budynków oraz infrastruktury miast.

Ogólnie rzecz biorąc silnik, na którym powstaje nowe dzieło Rockstar w założeniu ma wprowadzić branże gier wideo na całkowicie nowym poziom. O tym czy zapowiedzi pokryją się z prawdą, dowiemy się jednak dopiero za jakiś czas. No właśnie… kiedy?

W przypadku tak wyczekiwanej produkcji trzeba w końcu zahaczyć o datę premiery. Wszyscy spodziewamy się tego, że na GTA VI trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Większość przecieków sugeruje, że debiut nowego Grand Theft Auto przypadnie na 2024 rok. Warto jednak pamiętać, że gra wciąż znajduje się w fazie rozwoju, przez co w internecie padają nawet bardziej odległe daty z rokiem 2026 na czele.

Oczywiście wszystkie z przytoczonych powyżej informacji to wciąż niepotwierdzone plotki oraz przecieki. W związku z tym trzeba mieć na uwadze to, że ostateczny wygląd GTA VI może znacząco różnić się od aktualnych doniesień. W końcu do premiery gry co najmniej dwa lata. O kolejnych nowinkach dotyczących nowej odsłony kultowego cyklu będzie informować Was na bieżąco.

Źródło: Xfire

Sprawdź najnowsze wpisy