ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fall Guys wersja mobilna

Fall Guys już za darmo i na platformie Epic Games!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

W połowie maja informowaliśmy Was o tym, że Fall Guys: Ultimate Knockout przejdzie do modelu free-to-play. Do tego wydarzenia doszło dokładnie dzisiaj (tj. 21 czerwca). Dodatkowo gra towarzyska zadebiutowała na nowych platformach, a w przypadku wersji na komputery osobiste zamieniła Steama na Epic Games.

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany! Fall Guys przeżyje drugą młodość?

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany! Fall Guys przeżyje drugą młodość?

Fall Guys: Ultimate Knockout na rynku pojawiło się w sierpniu 2020 roku. Wówczas produkcja od studia Mediatonic była dostępna w wersjach na komputery osobiste oraz PlayStation 4. Bardzo luźna konwencja gry oraz jej przyjemna dla oka grafika sprawiły, że nie musieliśmy długo czekać na pierwszy wystrzał popularności. Humorystyczną zręcznościówkę często mogliśmy zobaczyć, chociażby w serwisie Twitch podczas licznych transmisji na żywo.

Jednakże w ostatnim czasie szum wokół gry zaczął naturalnie opadać. Mediatonic zdecydowało się więc na ruch, który może przywrócić Fall Guys popularność sprzed kilku czy kilkunastu miesięcy. Mowa tu o otworzeniu się na nowe platformy oraz bardzo śmiałym ruchu, jakim jest przejście do modelu free-to-play. Oznacza to, że od dziś każdy może odebrać egzemplarz gry całkowicie za darmo. Dodatkowo produkcja jest już dostępna w wersjach na PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Co ciekawe w przypadku PC-towego portu gry Mediatonic zamieniło dotychczasową platformę dystrybucji, czyli Steam na Epic Games. Tak więc gracze korzystający z komputerów osobistych, którzy chcieliby dodać Fall Guys: Ultimate Knockout do swojej biblioteki powinni udać się do sklepu Epic Games.

Fall Guys to darmowa, międzyplatformowa gra imprezowa MMO typu Battle Royale, w której zmagasz się z innymi zawodnikami na torach pełnych niedorzecznych przeszkód. W każdej rundzie poziom chaosu wzrasta, a na końcu zostaje tylko jeden szczęśliwy zwycięzca!

Epic Games

Warto zaznaczyć, że podobną drogę co Fall Guys swego czasu przebył Rocket League. Produkcja od Psyonix również zamieniła Steam na Epic Games oraz model funkcjonowania na free-to-play.

Źródło: Epic Games

Sprawdź najnowsze wpisy