ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

PlayStation 5 Slim, o jakim można pomarzyć i ma niecałe 2 cm grubości

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

PlayStation 5 to dosyć gabarytowa konsola. Najnowszy sprzęt od Sony waży 4,5 kilograma, a do tego należy dorzucić wymiary 390 na 104 na 260 milimetrów. Nic więc dziwnego, że gracze korzystający z tej konsoli od dawna wyczekują na jej „odchudzoną” wersję. Jak się okazuje, niektórzy z nich są na tyle niecierpliwi, że postanowili stworzyć PS5 Slim samodzielnie.

Kompaktowe PlayStation 5 autorstwa YouTubera podbija Internet

Kompaktowe PlayStation 5 autorstwa YouTubera podbija internet

Być może nie wszyscy z Was znają kanał DIY Perks. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce poświęcone różnego rodzaju instruktażom, nowym technologiom oraz majsterkowaniu. Na ten moment kanał zebrał już ponad 3,69 miliona subskrypcji, a jego założycielem jest Brytyjczyk — Mark Campbell. Najnowszy film pasjonata nowych technologii został opublikowany w ostatnią niedzielę (tj. 19 czerwca). Zapewne nie byłby to temat osobny artykuł, gdyby nie fakt, iż prowadzący DIY Perks własnoręcznie zbudował PlayStation 5 w wersji Slim!

Odświeżone PS5 jest wysokie na 1,9 centymetra, podczas gdy jego oficjalny odpowiednik mierzy aż 39 centymetrów. Jak dokonano tak potężnej transformacji? Przede wszystkim Mark Campbell całkowicie zamienił system chłodzenia konsoli. W pierwszej kolejności pozbyto się standardowych radiatorów, które zajmowały bardzo dużo miejsca. Brytyjczyk swoją konstrukcję wypełnił autorskim systemem chłodzenia cieczą. Dodatkowo zasilacz został przeniesiony z wnętrza PlayStation 5 na osobną kostkę poza obudową.

Zgodnie z tym co powiedział Mark Campbell, autorska konsola znacznie lepiej trzyma temperaturę, niż oryginalne PlayStation 5. Niestety nie dowiedzieliśmy się, ile kosztował cały projekt oraz materiały. Co ciekawe sama miedziana obudowa pierwszego na świecie PS 5 Slim to koszt około 240 dolarów, czyli 1050 złotych. Na koniec warto zaznaczyć, że konsola w nowym wydaniu działa w stu procentach. W przypadku tego typu projektów nie jest to przecież aż takie oczywiste.

Źródło: YouTube & Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy