ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolorowe pokrywy konsoli PlayStation 5 trafiają do Polski!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Personalizacja to klucz do zdobycia serca oraz pieniędzy dzisiejszego gracza. Z takiego założenia wychodzą zarówno deweloperzy gier jak i producenci konsol oraz także wypasionych komputerów osobistych. Do pewnego rodzaju „ulepszenia” swojej jednostki mają od niedawna dostęp użytkownicy PlayStation 5 z Polski.

Kolorowe panele do PlayStation 5 dostępne w Polsce

Kolorowe panele do PlayStation 5 dostępne w Polsce

Jeśli jesteście szczęśliwcami, którzy posiadają PlayStation 5 mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. Słynne kolorowe panele/obudowy/pokrywy do najnowszej konsoli od Sony niedługo będą dostępne w naszym kraju. Na oficjalnej stronie produkt nazwano „pokrywami”, więc w dalszej części artykułu będziemy posługiwać się właśnie takim terminem. Zgodnie z tym co pojawiło się w witrynie premiera pokryw w Polsce przypadła na 17 czerwca.

Wcześniej produkt był sprzedawany między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Warto także zaznaczyć, że na ten moment do dystrybucji trafiło pięć wersji kolorystycznych słynnych pokryw. Są to:

  • Nocna czerń
  • Kosmiczna czerwień
  • Gwieździsty błękit
  • Galaktyczny fiolet
  • Różowy nova

Niestety na ten moment nie poznaliśmy jeszcze polskiej ceny kolorowych gadżetów. Oficjalny produkt Sony jest odpowiedzią na modę, która nie tak dawno pojawiła się wśród graczy z innych platform. Mowa tu przede wszystkim o PC-towach, którzy często wizualnie „podrasowują” swoje sprzęty. W przypadku konsol PlayStation 5 producent zdecydował się na wypuszczenie na rynek specjalnych pokryw, które zmieniają kolor klasycznej białej jednostki.

Dla porównania cen w Wielkiej Brytanii produkt kosztuje około 45 funtów, czyli 240 złotych. W Stanach Zjednoczonych za te same pokrywy zapłacimy 55 dolarów, czyli również około 240 złotych. Wszystko wskazuje więc na to, że oficjalna polska cena nie powinna przekroczyć 250 złotych. O tym jak łatwo demontuje się klasyczne pokrywy oraz montuje nowe, możecie przekonać się na poniższym filmie.

Źródło: PlayStation

Sprawdź najnowsze wpisy