ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premiery gier w lipcu zapowiadają się świetnie! F1 22 oraz wiele więcej

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Lipiec zbliża się do nas wielkimi krokami, więc warto rzucić okiem na to, co czeka nas w nadchodzącym miesiącu pod względem premier gier wideo. Warto zaznaczyć, że najgorętszy okres roku będzie miał swoje odwzorowanie także w świecie wirtualnej rozrywki.

Premiery gier w lipcu 2022 roku

Premiery gier w lipcu 2022 roku

W czerwcu odbyło się wiele ciekawych premier gier. Pomimo tego, że przed nami kilka równie istotnych debiutów śmiało można ogłosić już największego wygranego miesiąca. Jest nim The Quarry od Supermassive Games, czyli twórców innego hitu — Until Dawn. Poza tym w czerwcu na rynku pojawiło się The Guild 3 czy ciepło przyjęte Silt.

Tymczasem powoli zbliżamy się do siódmego miesiąca tego roku, który poza gorącymi temperaturami przyniesie nam kilka gorących premier w świecie gier wideo. Poniżej znajdziecie zestawienie najciekawszych debiutów planowanych na lipiec 2022 roku.

F1 22 (1 lipca)

Sam początek miesiąca będzie równie gorący, co szybki. Już 1 lipca swój debiut będzie miała najnowsza odsłona cyklu F1, która emocjonuje oraz wciąga fanów sportów motoryzacyjnych od ponad dwudziestu lat. Za wydaniem F1 22 stoi Electronic Arts, które ponownie przejęło cykl po tym jak w latach 2009-2020 prawa do Formuły 1 posiadało tylko i wyłącznie Codemasters.

Zgodnie z zapowiedziami twórców nowe F1 będzie najbardziej rozwiniętą technologicznie odsłoną serii w historii. EA Sports i Codemasters zajęli się między innymi rozwojem sztucznej inteligencji oraz wprowadzeniem do rozgrywki kilku nowości. Będą to, chociażby takie aspekty jak supersamochody, tryb VR oraz rozwinięty tryb kariery. F1 22 zadebiutuje w wersji na komputery osobisty oraz konsole Xbox Series X|S, Xbox One oraz PlayStation 5 i PlayStation 4.

Matchpoint – Tennis Championships (7 lipca)

Bardzo możliwe, że studio Torus Games ma ambitny plan podbicia Polski. Australijczycy już za trzy tygodnie wypuszczą na rynek swoją najnowszą grę, która jest niczym innym jak wysoce rozwiniętym symulatorem tenisa. W związku z ostatnią falą popularności tego sportu w naszym kraju i sukcesom Igi Świątek jest to premiera, która może odbić się niemałym echem.

Cechą charakterystyczną Matchpoint jest przede wszystkim rozwinięty tryb kariery, w którym będziemy mogli spotkać największe gwiazdy tenisa. Dodatkowo w trakcie rozgrywki ważnym elementem będzie dobieranie taktyki pod przeciwników oraz opanowanie całego systemu zręcznościowego. Oczywiście na wirtualnych koratach będziemy mogli zmierzyć się także z naszymi znajomymi podczas meczów sieciowych oraz na podzielonym ekranie.

MADiSON (8 lipca)

Wszyscy fani horrorów w lipcu mogą liczyć na premierę MADiSON. Klimatyczna produkcja przedstawi nam historię mężczyzny wmieszanego w satanistyczne rytuały. Oczywiście rozgrywkę będzie obserwować z perspektywy pierwszoosobowej. Zgodnie z tym co mogliśmy zobaczyć na pierwszy zwiastunach, twórcy postawili przede wszystkim na klimat oraz aranżację audiowizualną.

Co ciekawe, jest to pierwsza gra studia Bloodius Games, które zostało założone zaledwie kilkanaście miesięcy temu. Deweloperzy otwarcie stwierdzili, że w ich debiutanckiej produkcji najważniejszym aspektem ma być atmosfera, a nie jakikolwiek inny element rozgrywki.

Stray (19 lipca)

Cyberpunk 2077 w wersji… kociej? Pomimo tego jak absurdalnie to brzmi Stray zapowiada się na całkiem udaną produkcję. Głównym bohaterem gry jest kot, którym przemierzamy futurystyczny świat opanowany przez roboty. W związku z humorystycznym zabarwieniem fabuły nie zabraknie w niej wielu „mrugnięć okiem” do wszystkich sympatyków puszystych czworonogów.

Za produkcją Stray stoi studio Blue Twelve Studio, dla którego będzie to debiutancka produkcja. Warto także zaznaczyć, że w dniu premiery, czyli 19 lipca, gra będzie dostępna jedynie w trzech wersjach — na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i PlayStation 4. Gracze korzystający na co dzień z urządzeń od Xboxa niestety będą musieli obejść się smakiem.

Forza Horizon 5: Hot Wheels (19 lipca)

Już za miesiąc swoją premierę zaliczy duże DLC do popularnej Forzy Horizon 5. Jedna z najlepszych gier wyścigowych dostępnych na rynku ponownie skrzyżuje swoje drogi z Hot Wheels, czyli marką, którą uwielbiają zarówno najmłodsi pasjonaci wyścigów jak i najstarsi.

Wraz z dużym dodatkiem do świata gry trafi szereg nowych samochodów, które będą odwzorowaniem klasycznych resoraków. Poza tym możemy liczyć na zawrotne tory stworzone wbrew prawom fizyki. Nadchodzące DLC zapowiada się więc co najmniej świetnie!

Sprawdź najnowsze wpisy