ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dragon’s Dogma 2 powstaje! Capcom zapowiada sequel hitu sprzed lat

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Świat gier obiegła właśnie informacja o tym, że Capcom zapowiedział powstanie Dragon’s Dogma 2. Sequel produkcji z 2012 roku zadebiutuje na rynku za jakiś czas, ale już teraz najwięksi fani „jedynki” nie mogą doczekać się premiery. O całym przedsięwzięciu dowiedzieliśmy się ze specjalnego wydarzenia japońskiego dewelopera.

Dragon’s Dogma 2 już wkrótce trafi w nasze ręce

Dragon’s Dogma 2 już wkrótce trafi w nasze ręce

Dragon’s Dogma to tytuł z niezwykle bogatą historią. Wystarczy wspomnieć, że przebojowe RPG zaliczyło kilka debiutów na różnych platformach. Jednakże pierwsza wersja gry pojawiła się już w 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Dziesięć lat od tego wydarzenia Capcom zorganizowało specjalną transmisję, podczas której dowiedzieliśmy się, że powstaje sequel hitowej produkcji.

Dla osób niezaznajomionych z „jedynką” warto wspomnieć, że Dragon’s Dogma to fabularna gra akcji, w której głównym zadaniem gracza jest eksplorowanie świata fantasy oraz walka z mitycznymi stworzeniami. RPG tuż po premierze spotkało się z bardzo dobrymi ocenami zarówno ze strony graczy jak i recenzentów. Po wielu latach Capcom zdecydował się na pójście za ciosem i stworzenie sequelu.

Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących gry. Tajemnicą pozostaje data premiery, fabuła czy nawet platformy, na których zadebiutuje Dragon’s Dogma 2. Jedną z niewielu potwierdzonych informacji jest za to silnik, z którego korzystają deweloperzy. Podczas tworzenia sequelu Capcom wykorzysta autorski RE Engine. Warto zaznaczyć, że na tej jednostce powstały takie tytuły jak Resident Evil 7, Resident Evil 2 Remake czy też Devil May Cry 5.

Cóż, aktualnie wszystkim fanom oryginalnego Dragon’s Dogma oraz graczom zainteresowanych tylko i wyłącznie nowszą odsłoną serii pozostaje czekać na kolejne doniesienia płynące z siedziby Capcom. Wszystko wskazuje jednak na to, że na debiut sequelu hitu sprzed dziesięciu lat przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Miejmy jednak nadzieję, że cierpliwość w tym wypadku tylko i wyłącznie popłaci.

Źródło: Capcom

    Sprawdź najnowsze wpisy