ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie wiesz, czy twój PC uruchomi nową grę? Z pomocą przychodzi aplikacja Xboxa

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Chyba każdy z nas choć raz w życiu długo zastanawiał się nad tym czy gra, którą chce kupić albo pobrać „pójdzie” na jego sprzęcie. Niestety często wymagania sprzętowe nie są jednoznaczną odpowiedzią na tego typu zagwozdki. Na całe szczęście z nową opcją przychodzi do nas aplikacja Xboxa na komputery osobiste.

Czy mój PC uciągnie nową grę? Xbox odpowiada

Czy mój PC uciągnie nową grę? Xbox odpowiada

Nikt nie lubi marnować czasu. Często zdarza się jednak, że musimy poświęcić godzinę, dwie lub trzy na pobranie nowej gry na naszego PC-ta. Jak ogromna jest złość oraz irytacja, gdy okazuje się, że nasz sprzęt nie jest w stanie „uciągnąć” nowo zakupionego tytułu. Oczywiście znajdą się głosy, które wspomną o wymaganiach sprzętowych przedstawionych przez dewelopera. Jednakże w przypadku komputerów osobistych zdarza się, że potrafią one kompletnie rozjechać się z realnymi zaleceniami, przez co rozgrywka jest praktycznie uniemożliwiona.

Z pomocą przychodzi aplikacja Xbox, która jest dostępna na PC. Na blogu Microsoftu pojawił się ostatnio wpis, w którym dowiadujemy się, że zapowiedziana niedawno opcja porównywania zaleceń do naszego sprzętu zostanie oddana do użytku. Jak nowa funkcja będzie działać w rzeczywistości? Przy grach dostępnych w aplikacji Xbox (tytuły z Game Pass) już wkrótce będą pojawiać się znacznik informujące nas jak dana produkcja radzi sobie na PC-tach podobnych do naszego.

Informacja wyświetla się pod „INSTALL”

Na pewno nie jest to żadna rewolucyjna opcja, ale zdecydowanie zaoszczędzi ona czas wielu graczom. Jeśli aplikacja wykryje, że interesujący nas tytuł „pójdzie” na naszym komputerze bez większych problemów wyświetli się przy nim adekwatny komunikat. Identycznie będzie także w przypadku, gdy niestety gra przerośnie możliwości PC-ta.

W takim przypadku aplikacja zasugeruje nam wyświetlenie wymagań sprzętowych. W nowym oknie będziemy mogli zobaczyć, z jakiego względu produkcja nie będzie płynnie działać na naszym komputerze. Taki zabieg na pewno docenią przede wszystkim gracze korzystających ze sprzętu z niskiej oraz średniej półki.

Źródło: Engadget & Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy