ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix gry

Netflix stawia na szachy, czyli nowe gry od platformy już nadchodzą

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Netflix mocno inwestuje w swoje gry, które dostępne będą dla subskrybentów usługi. Już teraz można w aplikacji mobilnej korzystać z kilku tytułów, ale tych będzie coraz więcej i więcej. Podczas ostatniego Netflix Geeked zapowiedziano kilka tytułów, które mają pojawić się w najbliższym czasie. I mowa tutaj o grach mobilnych, które oparte będą na najpopularniejszych produkcjach dostępnych na samej platformie, a w tym na Domie z papieru czy Gambicie królowej.

Gry od Netflix – Dom z papieru i Gambit królowej w wersji mobile

Netflix gry mobile

Dalej trudno przyzwyczaić się do tego, że Netflix oferuje dostęp do gier mobilnych w swojej aplikacji. Tych jednak będzie coraz więcej i zapewne to wiadomość, która część użytkowników aplikacji może ucieszyć. Już na pewno tych, którzy zżyli się z bohaterami danej serii lub po prostu są miłośnikami tego typu rozrywki. W najbliższym czasie, czyli w 2023 roku, powinniśmy zobaczyć przynajmniej kilka tytułów opartych na serialach Netflixa.

Jednym z nich jest gra Dom z Papieru (La Casa De Papel), choć tutaj jako datę premiery otrzymaliśmy tylko „coming soon”, czyli trudno ocenić, kiedy faktycznie produkcja pojawi się w aplikacji Netflix. Za to możemy przyjrzeć się jej zapowiedzi i widać, że będzie to tytuł TPP, gdzie gracze będą brali udział w napadzie na kasyno w Monako. Wygląda to całkiem interesująco, więc może warto będzie sprawdzić.

Kolejnym tytułem, który już powinien pojawić się trochę szybciej będzie Gambit królowej: Szachy. I jak sama nazwa wskazuje, będziemy mogli tam brać udział w pojedynkach szachowych. Co więcej, gra będzie oferowała także rozgrywkę multiplayerową, czyli będzie można zmierzyć się z innymi graczami. Osoby, które nie znają zasad szachów, będą mogły skorzystać z tutorialu, a i nie zabraknie tutaj technik wykorzystywanych przez profesjonalnych graczy. Jednocześnie w grze zobaczymy postaci, które widzieliśmy także w serialu.

Z innych tytułów, które powiązane są z produkcjami Netflixa, pojawi się Too Hot Too Handle, gdzie graczy czeka „spotkanie z nową grupą seksownych singli rywalizujących o Twoje względy”. Pojawi się także gra RPG dla pojedynczego gracza Shadow and Bone: Destinies, ale tutaj szczegółów żadnych tak naprawdę nie otrzymaliśmy. Oprócz tego Netflix udostępni też kilka innych gier, a każda zaoferować ma trochę inne doświadczenia. Będą platformówki, strategie czy gry akcji. Wygląda to naprawdę ciekawie.

Źródło: Netflix informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy