ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Diablo 4 – kiedy premiera? Jakie zmiany i kiedy ruszają beta testy? Odpowiadamy!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Gry

Fani Diablo nie mogą narzekać w ostatnim roku brakiem produkcji. Blizzard zapowiedział Diablo 4 w minionym roku, później swoją premierę miało bardzo udane Diablo 2: Resurrected, a niedawno zadebiutowało Diablo Immortal, które podzieliło graczy. Tym razem przychodzimy do was z paczką wiadomości o najnowszym dużym diable!

Diablo 4 z przybliżoną datą premiery

diablo 4

Diablo III swoją premierę miało już 10 lat temu, w 2012 roku. Gra początkowo podzieliła fanów, którzy nie byli zachwyceni cukierkową oprawą graficzną, i zmianami w systemie rozwoju postaci, czy zmianie systemu mikstur. Sam bawiłem się cudownie w Diablo III, jednak ile można biegać po szczelinach i grindować kolejne primale. Zapowiedź Diablo 4 Wstrząsnęła growym półświatkiem. W końcu mamy informacje, które sprawiają, że coraz bardziej zaczynam czekać na nowego diabełka. Na wczorajszej konferencji Xboxa i Bethesdy dostaliśmy informacje, że Diablo 4 jest na ukończeniu i możemy spodziewać się premiery już w przyszłym roku.

Nekromanta wraca do podstawowych postaci!

Z tego co zauważyłem po zapowiedzi na konferencji, wśród klas postaci pojawią się klasyczni bohaterowie z DII oraz z DIII. Przy ognisku siedzą Barbarzyńca, Czarodziejka, Druid, Zabójca oraz Nekromanta, którego Blizzard postanowił umieścić w podstawowym wydaniu gry. To może wydawać się dziwne, patrząc na to, że Nekro do Diablo III dołączył jako ostatnie DLC do gry. Diablo 4 ma oferować 5 klas postaci w swojej podstawowej wersji. Mnie najbardziej cieszy powrót postaci Druida, którym dobrze bawiłem się w oryginalnym jak i odświeżonym Diablo II.

Lokacje Diablo 4 zachwycają!

Grając w Diablo, zwracam szczególną uwagę na otoczenie. Bardzo lubię mroczny, śmiertelny i gesty klimat. Po tym co zaprezentował Blizzard, jestem skłonny uwierzyć, że posłuchali w końcu graczy i zrobią to, na co wszyscy czekają. Czyli usuną cukierki i inne „słodkie” elementy a wrzucą poważny i mroczny klimat. Halo! Pierwsze jak i drugie Diablo pełne było satanistycznych elementów, z kolei w III ciężko znaleźć chociaż jeden pentagram. A gdyby spojrzeć na to ze strony logiki, to trochę tak jakby kastrować Wolfenstein ze swastyk, czy nazistów — zupełnie zmienia to odbiór gry. Dlatego moim zdaniem Diablo 4 powinno powrócić do „satanistycznych” korzeni i pokazać czym są prawdziwe demony. Gdyby udało się wyeliminować cukierkową oprawę efektów z Diablo III i podrasować klimat Diablo II mielibyśmy produkcję idealną — a póki co tak to wygląda!

Dostosuj swoją postać

Diablo 4 ma zaoferować możliwość zmiany wizerunku swojej postaci. Cóż fajne to, ale i tak nikt nie zobaczy twarzy swojej postaci pod hełmem, czy innym żelastwem. Poza tym na graczy czeka także ponad 150 podziemi do odkrycia, twierdze do przejęcia, które po pokonaniu bossa staną się przyjaznymi mieścinami. Z dobrych wieści mamy także informacje, że już można zapisywać się do beta testów produkcji. Jeśli chcecie to zrobić kliknijcie — tutaj. Złe wieści są takie, że beta odbędzie się tylko na PC oraz konsolach nowej generacji. Poniżej pełna prezentacja najnowszego Diablo.

Źródło: Blizzard / Opracowanie własne

Sprawdź najnowsze wpisy