ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejny polski horror zmierza w naszym kierunku – oto nowe Layers of Fears

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Layers of Fear to seria, którą dobrze znają przede wszystkim wszyscy sympatycy horrorów. Cykl stworzony przez krakowskie Bloober Team na ten moment składa się z dwóch osobnych gier. „Na ten moment”, ponieważ niedługo swój debiut zaliczy trzecia odsłona psychodelicznej serii.

Layers of Fears — tak prezentuje się trzecia gra z cyklu

Layers of Fears

O tym, że Polacy potrafią tworzyć gry utrzymane w gatunku horrorów, dowiedzieliśmy się już dawno temu. Tezę te potwierdza przede wszystkim Bloober Team, które może pochwalić się produkcją Layers of Fear wraz z sequelem czy też Blair Witch. Wczoraj (tj. 9 czerwca) dowiedzieliśmy się, że krakowskie studio pracuje nad kolejnym projektem, który w założeniu ma straszyć graczy. Gra została zatytułowana Layers of Fears i będzie stanowić trzecią część cyklu zapoczątkowanego w 2016 roku.

Pierwsza gra z serii spotkała się z bardzo pozytywnymi recenzjami, które chwaliły przede wszystkim konwencję całej produkcji. Wcielając się w chorego psychicznie malarza, gracze mieli za zadanie przebrnąć przez opowieść, w której nie brakowało psychodelicznych elementów. Sequel na rynku zadebiutował w 2019 roku i podtrzymywał tematykę oraz klimat „jedynki”, choć spotkał się z odrobinę gorszym przyjęciem przez recenzentów i graczy.

Trzecia odsłona serii dostała już swój pierwszy zwiastun, z którego możemy dowiedzieć się najistotniejszych szczegółów dotyczących całego projektu. Przede wszystkim Layers of Fears powstanie na silniku Unreal Engine 5. Oznacza to, że grę ujrzymy tylko i wyłącznie w wersjach na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X|S). Datę premiery ustalono natomiast na wczesny 2023 rok. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym trailerem polskiej produkcji.

Zgodnie z zapowiedziami twórców Layers of Fears ma działać na podobnej zasadzie, co poprzednie odsłony serii. Tak więc możemy spodziewać się, że ważnym elementem gry będzie eksploracja oraz pełna napięcia opowieść. Sam zwiastun zdecydowanie oddaje klimat pierwszego Layers of Fear, w którym również przeszukiwaliśmy ogromną i straszną posiadłość.

Źródło: Bloober Team

    Sprawdź najnowsze wpisy