ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
The Last of Us Part I Remake PS5

The Last of Us Part I Remake – zwiastun i data premiery już w sieci. To będzie HIT i to na… PC

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

The Last of Us Part I Remake wyciekło do sieci wcześniej, niż mogłoby sobie tego życzyć Sony. „Nową” grę najprawdopodobniej mieliśmy zobaczyć dopiero podczas Summer Fest 2022, ale skoro materiały już są dostępne, to warto im się przyjrzeć. Mówić szczerze, po The Last of Us w tej odsłonie nie spodziewaliśmy się zbyt dużo, ale mimo wszystko trailer zapowiada coś… wyjątkowego. Chodzi o wersję na PC-ty.

Trailer The Last of Us Part I Remake – data premiery na PS5 i debiut na PC

The Last of Us Part I Remake PS5

O tym, że Sony wypuszcza swoje tytuły ekskluzywne na komputery osobiste nie trzeba już chyba nikomu przypominać. Mamy na to przykłady, a jednym z ostatnich jest God of War w tej właśnie wersji. Taka polityka będzie dalej rozwijana, bo i Spider-Man Remaster pojawi się na komputery osobiste. Teraz okazuje się, że kolejnym tytułem dostępnym na PC-ty będzie remake jednego z największych hitów na PlayStation, czyli The Last of Us. Trochę zbyt wcześnie na oficjalnych stronach Sony PlayStation pojawiły się informacje o The Last of Us Part I Remake, które ma zadebiutować na PlayStation 5 już po wakacjach. Data premiery The Last of Us Part 1 Remake została ustalona na 2 września 2022 roku.

Co więcej, wersja na PC-ty ma pojawić się… wkrótce. Co to konkretnie oznacza tego jeszcze nie wiadomo, ale debiut gry może odbyć się jeszcze przed końcem tego roku. Wiele zależy od stopnia zaawansowania prac nad portem. Niezależnie od tego, czy na tytuł od Naught Dog przyjdzie nam jeszcze poczekać, to w końcu miłośnicy „blaszaków” będą mogli poznać historię Joela i Ellie osobiście. I bardzo dobrze ponieważ to jedna z tych opowieści, która zostaje z graczem na dłużej. Pierwszy trailer The Last of Us Part I Remaster pokazuje, że na PlayStation 5 możemy spodziewać się ulepszonej oprawy graficznej. Zmianie i poprawie ma ulec także sam system sterowania. Jednocześnie widzimy na materiale fragmenty z DLC, więc najprawdopodobniej całość zostanie złączona w jedną grę.

Nie znamy jeszcze ceny The Last of Us Part I Remake, ale to też niedługo powinno się zmienić. Teraz można tylko czekać na więcej szczegółów i wtedy zdecydować, czy warto sięgnąć po kolejną wersję gry. Przypomnijmy, że The Last of Us ukazało się jeszcze na PlayStation 3, by następnie pojawić się na PlayStation 4 w wersji Remaster.

The Last of Us Remaster oficjalnie potwierdzony

Kilka godzin po powyższych doniesieniach, Sony udostępniło zapowiedź odświeżonej wersji The Last of Us i poznaliśmy jej cenę.

Źródło: Gematsu

Sprawdź najnowsze wpisy