ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartfon zastąpi konsolę z nowym Razer Kishi V2?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Gry

To kolejna wersja przenośnego kontrolera przeznaczonego dla smartfonów od Razera. Tym razem producent Razer Kishi V2 postanowił ulepszyć swoje urządzenie, nie tylko zmieniając nieznacznie design, ale także dodając nowe funkcje!

Razer Kishi V2 nie dla wszystkich!

To trzeba zaznaczyć już na początku. Niestety, póki co nowe urządzenie trafi tylko do posiadaczy androidów. Użytkownicy iPhonów powinni spodziewać się premiery jeszcze w tym roku! Natomiast to spowodowane jest wykorzystaniem złącza USB-C, więc posiadacze starszych smartfonów z Androidem będą musieli obejść się smakiem. Dodatkowo Apple nie pozwala na transmitowanie obrazu z zewnętrznych aplikacji! Natomiast posiadacze większych smartfonów mogą przestać się obawiać, ponieważ nowy kontroler Razera mieści nawet Samsung Galaxy Note 10. Natomiast jeśli nie lubicie ściągać etui z telefonu, nie będziecie zmuszeni do tego. Nowy kontroler posiada gumowe wkładki, które można wyciągnąć i używać telefonu z ulubionym casem!

Nowości w Razer Kishi V2

razer kishi v2

Względem poprzedników nowe urządzenie od Razera jest naprawdę niesamowite! Fani mechanicznych przełączników w przyciskach zamiast membran będą zachwyceni, bo właśnie takie rozwiązanie pojawiło się w nowym kontrolerze. Ten posiada także gniazdo USB-C, które umożliwia ładowanie telefonu podczas grania! Rozkład przycisków bardzo mocno przypomina ten z Nintendo Switch. Niestety brakuje gniazda jack na słuchawki, bo czasem dobrze pograć ze słuchawkami na kablu. Obok spustów znajdują się dwa w pełni konfigurowalne przyciski, te użytkownik może zaprogramować w aplikacji Nexus przygotowanej przez Razera. Samo urządzenie jest znacznie mniejsze od swoich poprzedników, jednak wydaje się być bardzo masywne co może poprawić komfort podczas dłuższych rozgrywek.

Razer Nexus — kilka słów o aplikacji

To naprawdę wyjątkowy twór dla graczy mobilnych. Apka pozwala na konfigurację dwóch specjalnych przycisków, do których można przypisać funkcjonalność każdego przycisku kontrolera. Przy okazji aplikacja wspiera także możliwość streamowania na dowolną platformę bezpośrednio z urządzenia! Aplikacja jest darmowa i nie wymaga żadnych opłat do pełnej funkcjonalności, a gratis u Razera to rzadkość! Interfejs aplikacji wydaję się być bardzo intuicyjny oraz nowoczesny. Przy okazji użytkownicy kontrolera będą mieli wszystkie gry w jednym miejscu, bo aplikacja pozwoli na uruchamianie gier.

Nowy kontroler Razera został wyceniony na 99 USD ~ 423 zł

Źródło: razer.com

Sprawdź najnowsze wpisy