ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Targi E3 2021 - data i wystawcy

E3 powróci do nas w 2023 roku w formie tradycyjnej

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Informacja o odwołaniu tegorocznych targów E3 obiegła cały świat dokładnie 1 kwietnia. Następnego dnia okazało się, że organizatorzy, czyli Electronic Software Association wcale nie urządzili sobie prima aprilis, ale faktycznie zawiesili działalność cyklicznej imprezy. Dziś dowiedzieliśmy się natomiast, kiedy targi powrócą do Los Angeles.

E3 dopiero w 2023 roku, ale są też dobre wiadomości

E3 dopiero w 2023 roku, ale są też dobre wiadomości

Dla osób niezaznajomionych z tematem warto przytoczyć, że targi E3 to cykliczne wydarzenie, które zrzesza wokół siebie najważniejsze marki ze świata gier wideo oraz nowych technologii. Podczas imprezy organizowanej przez Electronic Software Association twórcy często dzielą się z fanami nowymi zapowiedziami, zwiastunami czy też aktualizacjami dotyczącymi ogłoszonych wcześniej projektów.

E3 było organizowane regularnie od 1995 do 2019 roku. Pierwsza wyrwa w kalendarzu imprezy pojawiła się w 2020 roku. Wówczas wydarzenie odwołano ze względu na sytuacją pandemiczną w Stanach Zjednoczonych. Kolejna edycja E3 odbyła się w formie zdalnej, co spotkało się z dosyć słabym przyjęciem ze strony fanów oraz twórców. Tegoroczne wydarzenie miało przywrócić nas do wydarzeń sprzed trzech lat, czyli do wielkiej hali Los Angeles Convention Center. Niestety w związku z obawami Electronic Software Association przed wirusem COVID-19 imprezę odwołano.

Jak się niedawno okazało, organizatorzy ogłosili, że E3 2023 odbędzie się w formie stacjonarnej oraz także transmisji na żywo. O takiej decyzji Electronic Software Association poinformował najpierw dziennik The Washington Post, a jakiś czas później informacje potwierdziło stowarzyszenie. Organizatorzy wyrazili już podekscytowanie powrotem do ogromnej hali, w której jeszcze kilka lat temu frekwencja wynosiła około 70 tysięcy osób.

E3 jest organizowane w okolicach połowy czerwca, więc możemy spodziewać się, że edycja 2023 zawita do Los Angeles właśnie w tym terminie. Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących szczegółów wydarzenia. Jednakże w związku z tym, że tegoroczna edycja E3 została odwołana, przygotowaliśmy dla Was listę kilku imprez, które mogą zastąpić wydarzenie organizowane przez Electronic Software Association.

Źródło: The Washington Post

    Sprawdź najnowsze wpisy