ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rosja poszła w odstawkę, a na jej miejsce wchodzą Bałkany! Nowe DLC do Euro Truck Simulator 2

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Sprawa dotycząca DLC do Euro Truck Simulator 2 zatytułowanego Heart of Russia obiegła cały Internet. W związku z rosyjską agresją wymierzoną w stronę Ukrainy, studio SCS Software odstawiło cały projekt na boczny tor. Jednakże spowodowało to, że w cyklu wydawniczym pojawiła się luka, więc deweloper szybko zapowiedział powstanie dodatku, w którym gracze będą mogli zwiedzić Bałkany.

Euro Truck Simulator 2 dodatkami stoi

Nie dla Rosji, tak dla Bałkanów — dodatek do Euro Truck Simulator 2

W 2012 roku gracze korzystający na co dzień z komputerów osobistych byli świadkami jednej z najciekawszych premier ostatnich lat. Euro Truck Simulator 2 to tytuł, który za kilka miesięcy będzie obchodzić swoje dziesiąte urodziny, jednak pomimo tego wciąż zrzesza wokół siebie rzeszę fanów. Entuzjaści długich tras, w których kierowca może skupić się na swojej maszynie i drodze, od lat znajdują w produkcji od SCS Software swego rodzaju ukojenie. Nic więc dziwnego, że Euro Truck Simulator 2 jest uważany za jedną z najlepszych gier obracających się w gatunku symulacji.

Za długowieczność gry odpowiadają przede wszystkim jej twórcy. Niecały rok po debiucie Euro Truck Simulator 2 na rynku, SCS Software wydało pierwsze DLC, które urozmaicało rozgrywkę. W przypadku tego konkretnego tytułu dodatki niosą za sobą nowe lokacje, misje, trasy oraz ciężarówki, którymi możemy się poruszać. Debiutanckie DLC zatytułowane Going East skupiło się na Polsce, Słowacji, Węgrzech oraz Czechach.

W kolejnych latach dodatków jedynie przybywało, a wraz z nimi rosło zainteresowanie całym produktem. W 2015 roku zadebiutowało DLC Skandynawia, w którym mogliśmy przemierzać Danię, Szwecję i Norwegię. W ciągu sześciu następnych lat SCS Software wydało następujące dodatki: Vive la France (Francja), Italia (Włochy), Beyond the Baltic Sea (Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Rosja), Road to the Black Sea (Bułgaria, Rumunia, Turcja) oraz Iberia (Hiszpania, Portugalia, Francja). Łącznie jest to aż siedem dużych DLC wypuszczonych na rynek w przeciągu niecałych ośmiu lat.

Pierwszy zgrzyt dotyczący polityki wydawniczej SCS Software pojawił się w lutym tego roku. Czeski deweloper od dłuższego czasu promował najnowszy dodatek, który miał w pełni skupić się na Rosji. Rozszerzenie zatytułowane Heart of Russia było już niemalże na finiszu prac, jednak wówczas plany studia pokrzyżował Władimir Putin. W związku z atakiem Rosji na Ukrainę SCS Software szybko zawiesiło projekt, a w ostatnich dniach poinformowało, że Heart of Russia ostatecznie nie pojawi się na rynku. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że producent pozostawił sobie furtkę na wypadek zawieszenia broni. Wówczas DLC skupiające się na Rosji mogłoby stanowić jeden z elementów odbudowy powojennej Ukrainy.

Nie dla Rosji, tak dla Bałkanów — dodatek do Euro Truck Simulator 2

Nie dla Rosji, tak dla Bałkanów — dodatek do Euro Truck Simulator 2

W związku z tym, że w naturze (oraz na rynku gier) nic nie ginie, SCS Software szybko załatało lukę wydawniczą. W najnowszym wpisie na blogu dewelopera możemy znaleźć informację mówiącą o tym, że już wkrótce swoją premierę będzie miał dodatek zatytułowany Zachodnie Bałkany. Dodatkowo w serwisie YouTube pojawił się nawet pierwszy film promujący nadchodzące DLC. Jak łatwo się domyślić rozszerzenie w założeniu zostanie wydane w miejsce zawieszonego Heart of Russia.

Studio zdradziło, że nad projektem dodatku, który zabierze nas na Bałkany, pracuje już od ponad roku. Aktualnie zespół znajduje się na wczesnym etapie rozwoju DLC, jednak już teraz wiemy, jakie lokacje pojawią się w grze. Co ciekawe będzie to rekordowa ilość państw, które dołączą do Euro Truck Simulator 2 w ramach jednego dodatku. Tak więc będą to: Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Kosowo, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia i Słowenia. Łącznie to aż osiem krajów.

Oczywiście tak jak w przypadku poprzednich rozszerzeń możemy spodziewać się typowych dla danych lokacji budynków, tras, mostów oraz unikalnych zabudowań. SCS Software poinformowało również, że nad Zachodnimi Bałkanami pracuje grupa weteranów Euro Truck Simulator 2 wspierana przez młodych pracowników. Na załączonym wyżej filmie gołym okiem można zobaczyć, że mimo wstępnej fazy prac, DLC prezentuje się naprawdę dobrze.

W związku z tym, że cały poprzedni projekt, jakim było Heart of Russia, wylądował w koszu, czeski deweloper czuje silną potrzebę zrekompensowania graczom rozrywki, którą miało dostarczyć DLC. Tak więc rozmach dodatku o Bałkanach najprawdopodobniej nie sprowadzi się jedynie do największej ilości państw zawartych w jednym rozszerzeniu. Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się, kiedy dodatek zadebiutuje na rynku. Dla przypomnienia ostatnie DLC, czyli Iberia swoją premierą miało 8 kwietnia 2021 roku.

Źródło: SCS Software

Sprawdź najnowsze wpisy