ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wolverine przebije Spider-Mana? Ekskluzywny tytuł na PS5 rozgrzewa graczy

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Insomniac Games to studio, które stoi między innymi za kilkoma produkcjami ekskluzywnymi dla konsol PlayStation. Największym sukcesem kalifornijskiego dewelopera jest na pewno Spider-Man, który pojawił się na rynku w 2018 roku. Jednym z najnowszych tytułów, który zasili portfolio pracowników studia jest natomiast Wolverine.

Czy Wolverine poszatkuje Spider-Mana?

Czy Wolverine poszatkuje Spider-Mana?

Wczoraj udało nam się przedstawić kilka najnowszych informacji dotyczących premiery gry Spider-Man 2. Zgodnie z zapowiedziami sequel hitu sprzed czterech lat zadebiutuje już w przyszłym roku. Nie oznacza to jednak, że w siedzibie Insomniac Games zapanuje jakiekolwiek rozluźnienie. Deweloperzy już teraz pracują nad kolejną grą, która będzie toczyć się w uniwersum Marvela. Nie będzie to także byle jaka produkcja, ponieważ jej głównym protagonistą będzie sam Wolverine!

Gra po raz pierwszy została zapowiedziana we wrześniu zeszłego roku i z miejsca zyskała ogromny rozgłos. Na jej premierę czeka całe grono fanów Marvela oraz użytkowników konsol PlayStation 5. Dlaczego? Wolverine będzie grą ekskluzywną wydaną tylko i wyłącznie na najnowszą generację sprzętu od Sony. Jest to w zasadzie identyczna sytuacja jak w przypadku Spider-Mana, jego spin-offu o Milesie Moralesie oraz zbliżającego się sequelu.

W związku z tym, że w Insomniac Games trwają właśnie prace nad drugą odsłoną przygód o Człowieku Pająku, na debiut Logana będziemy musieli trochę poczekać. Przewiduje się, że Spider-Man 2 trafi na rynek w 2023 roku, więc premiery Wolverinea należy spodziewać się najwcześniej za kilkanaście miesięcy. Ryan Schneider sprawujący rolę stratega wydawniczego w Insomniac Games stwierdził, że gra o jednym z najsłynniejszych mutantów na świecie jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że deweloper ma zamiar wydać produkcję, w której gracze dostaną emocjonującą narrację i pionierską rozgrywkę.

O tym, że Schneider nie rzuca słów na wiatr, mogliśmy się przekonać już z samego trailera, który został zamieszczony powyżej. Co prawda nie widzimy na nim zbyt dużo akcji, ale w tym przypadku dużą rolę odgrywa klimat. Dodatkowo już sam teaser pozwala nam sądzić, że w Wolverine nie zabraknie dynamicznej akcji i pojedynków z wykorzystaniem znanych i lubianych szponów.

Jak się ma rozwój prac nad wyczekiwaną produkcją?

Czy Wolverine poszatkuje Spider-Mana?

W związku z tym, że od pierwszej zapowiedzi powstania omawianej dziś gry minęło już kilka miesięcy, do internetu zdążyło przebić się wiele ciekawych informacji. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że pracami przewodzą Brian Horton oraz Cameron Christian. Pierwszy z mężczyzn jest dyrektorem kreatywnym, natomiast drugi sprawuje funkcję reżysera gry. Co ciekawe zarówno Horton jak i Christian pracowali przy spin-offie Spider-Mana opowiadającym o przygodach Milesa Moralesa. Jest to więc zdecydowanie bardzo dobra wiadomość dla wszystkich graczy wyczekujących premiery Wolverinea.

Jedna z ciekawszych informacji dotyczących produkcji Insomniac Games dotyczy jej uniwersum. W internecie zaczęło pojawiać się coraz więcej doniesień mówiących o możliwości połączenia przygód Wolverinea ze Spider-Manem. Obie produkcje mogłyby przenikać się nawzajem, tworząc bardzo interesujące i szerokie uniwersum.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, twórcy potwierdzili, że należy spodziewać się podobnych rozwiązań, co w przypadku Spider-Mana. Oznacza to, że władze nad Wolverinem przejmiemy za pomocą trzecioosobowej perspektywy. Do tego aspektu dojdzie jeszcze dynamiczna przygoda zwieńczona zapierającym dech w piersiach systemem walki. Dodatkowo wspomniany wyżej Schneider zdradził, że Insomniac Games chce uszanować korzenie bohaterów, o których opowiadają ich gry. W praktyce oznacza to, że w Wolverinie możemy spodziewać się naprawdę krwawej akcji.

Ciężko ukryć, że oczekiwania dotyczące gry o Loganie są niebywale wygórowane. Jednakże nic nie dzieje się bez przyczyny. Świetne dwie gry o Spider-Manie oraz dobrze zapowiadający się sequel pierwszej produkcji sprawił, że Insomniac Games zaczęto postrzegać jako jednego z najlepszych deweloperów zajmujących się grami o superbohaterach. Dodatkową „robotę” wykonał teaser, który swoim klimatem i „filmowością” jedynie podsycił apetyty graczy.

Najbardziej niezadowoleni z premiery będą więc zapewne gracze korzystający na co dzień z komputerów osobistych oraz konsol od Microsoftu. W tym miejscu warto również przypomnieć, że Wolverine od Insomniac Games pojawi się tylko i wyłącznie w wersji na PlayStation 5. Starsza generacja konsol od Sony niestety została pominięta. Jest to jedna z wypadkowych podejścia dewelopera do tworzenia gier. Studio już jakiś czas temu zapowiedziało, że chce testować granice PlayStation 5, dlatego port na PlayStation 4 wydaje się być zbędny.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy