ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spider-Man PC State of Play

Spider-Man na PC i kolejne Resident Evil, czyli co Sony pokazało na State of Play

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Wczorajsze State of Play od Sony przyniosło kilka naprawdę interesujących ogłoszeń. Jednym z najciekawszych jest oczywiście to, że kolejny tytuł ekskluzywny Sony przestaje być ekskluzywny i trafi na PC. Mowa o Spider-Man, czyli jednym z największych hitów ostatnich lat. Jednak na State of Play było także kilka innych ciekawostek, które fanom gier mogą przypaść do gustu.

Podsumowanie State of Play – Spider-Man na PC, Resident Evil 4 Remake i inne nowości

Można powiedzieć, że State of Play pokazało, że Sony zamierza bardzo poważnie potraktować VR. Do premiery PS VR 2 jeszcze chwila, ale poznaliśmy kilka tytułów, które dostępne będą w wirtualnej rzeczywistości. Wśród nich The Walking Dead: Saints & Sinners czy No Man’s Sky, ale również Resident Evil Village oraz Horizon Call of the Mountain. Ten ostatni to powrót do świata, który dla fanów PlayStation stał się jednym z tych ważniejszych, więc możemy spodziewać się wielkiego zainteresowania. Wszak Horizon Forbidden West to jeden z większych hitów tego roku, więc nie dziwne, że i VR dostanie tutaj swoje pięć minut.

Jednak ważniejszymi produkcjami, które zapowiedziano, są chociażby Resident Evil 4 Remake (premiera 24 marca 2023 roku). Capcom kontynuuje swoją strategię odświeżania klasycznych tytułów i wygląda na to, że kolejna część tej serii także będzie sporym sukcesem. Trzeba mieć tylko nadzieję, że twórcy nie zdecydowali się na duże cięcia fabularne. Resident Evil 4 w końcu to jedna z najdłuższych części całego cyklu więc byłaby szkoda, żeby ją „kastrować” z czegokolwiek. Ogłoszono także, że kolejną grą, która trafi z PlayStation na komputery osobiste, będzie Spider-Man Remastered. W końcu posiadacze PC-tów będą mogli sprawdzić na własnej skórze, co jest takiego wyjątkowego w tej produkcji, że na konsolach stała się gigantycznym hitem. Insomniac Games pracuje teraz nad kontynuacją gry, więc decyzja o umieszczeniu Spider-Mana na PC-tach jest jak najbardziej zrozumiała. W ten sposób marka będzie ciągle „żyła” w świadomości graczy, a zainteresowanie będzie dalej utrzymane. Tytuł na PC-tach pojawić ma się już 12 sierpnia.

Warto wspomnieć jeszcze o wyczekiwanym Street Fighter 6, o którym więcej napisał dla Was Borys, czy ciekawie zapowiadającym się horrorze The Callisto Protocol, który ma pojawić się w sklepach pod koniec tego roku. Polecamy obejrzeć całą prezentację Sony, która była jednak całkiem ciekawym doświadczeniem, choć zapowiadało się wcześniej, że nic ciekawego nie zobaczymy. Tymczasem zostaliśmy miło zaskoczeni.

Źródło: Sony PlayStation YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy