ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Street Fighter 6 – nowe uniwersum i otwarty świat na pierwszym zwiastunie

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Wszyscy fani bijatyk na pewno znają cykl gier Street Fighter. Franczyza stworzona przez japoński Capcom wkrótce doczeka się całkowicie nowej odsłony. Dziś w sieci pojawił się pierwszy pełny zwiastun nadchodzącej produkcji, która już teraz zapowiada się świetnie. Street Fighter 6 na rynku zadebiutuje już w przyszłym roku!

Czy to jeszcze ta sama bijatyka? Street Fighter 6 na nowym zwiastunie

Czy to jeszcze ta sama bijatyka? Street Fighter 6 na nowym zwiastunie

Street Fighter to bardzo zasłużona seria, która sięga jeszcze lat 80. ubiegłego wieku. Tak zaawansowany pesel cyklu nie oznacza to jednak, że jego najnowszym odsłonom brakuje świeżych technologicznych rozwiązań. Dzisiaj (tj. 3 czerwca) potwierdził to zwiastun Street Fighter 6, który prezentuje się naprawdę dobrze. Gra po raz pierwszy została zapowiedziana w lutym tego roku, a jej pierwszy dłuższy trailer zdradził, że będzie to jedna z najbardziej rozwiniętych części serii.

Szósta odsłona cyklu na rynku zadebiutuje w 2023 roku. Niestety na ten moment japoński deweloper nie poinformował nas o tym, w jakim miesiącu się to wydarzy. Wiemy za to, że w dniu premiery gra będzie dostępna w wersjach na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Poprzednik Street Fighter 6, czyli „piątka” została wypuszczona w 2016 roku i delikatnie mówiąc, nie podbiła serc graczy. Wszystko wskazuje na to, że Capcom chce zmazać z siebie porażkę sprzed sześciu lat i włoży dużo pracy w szóstą odsłonę serii. Pierwszy zwiastun prezentuje nam szereg nowych możliwości, mechanik oraz funkcji, które po raz pierwszy pojawią się w uniwersum Street Fighter. Omawiany trailer możecie znaleźć poniżej.

Przede wszystkim Capcom zdecydował się na wprowadzenie do swojej najnowszej produkcji kilku nowych twarzy. Oczywiście nie oznacza to, że nie zobaczymy w nim klasycznych bohaterów, którzy wiernie służą serii od kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Największe wrażenie robi jednak podejście deweloperów do rozgrywki. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o jej tryby. Gracz do swojej dyspozycji dostanie oczywiście tradycyjną bijatykę, podczas której naprzeciwko siebie stają dwie postaci a tylko jedna wychodzi z niej wygrana. Jednakże poza tym do Street Fighter 6 wprowadzono otwarty świat, który można swobodnie eksplorować.

Nowości, nowości i jeszcze raz nowości

Czy to jeszcze ta sama bijatyka? Street Fighter 6 na nowym zwiastunie

Capcom rozwija się także pod kątem gameplay’u. W Street Fighter 6 wykorzystano całkowicie nową mechanikę, która promuje kreatywność i mądre podejście do walki. Tyczy się to zarówno defensywy jak i ofensywy. Poza tym do gry wprowadzono kilka ciekawych technik, która sprawią, że bijatyka będzie jeszcze bardziej widowiskowa i emocjonująca. Oczywiście nie zabraknie tu słynnych combosów i uderzeń specjalnych. Nowością w Street Fighter 6 jest także wprowadzenie sterowania dedykowanego nowym graczom. Jest ono prostsze w obsłudze i bardziej intuicyjne. Taki zabieg ma na celu ograniczenie sytuacji, w których osoby rezygnują z gry ze względu na zbyt skomplikowane sterowanie.

Kolejną nowością jest komentarz na żywo, którego będziemy mogli słuchać w trakcie walki. Swojego głosu użyczyły tutaj osoby związane ze społecznością Street Fighter z Japonii. Oczywiście komentatorzy będą relacjonować przebieg wydarzeń w czasie rzeczywistym. Jest to kolejny zabieg, który w założeniu ma przyciągnąć nowych graczy oraz podbić emocje związane z rozgrywkę.

Tak jak wyżej wspomniałem Street Fighter 6 po raz pierwszy został zapowiedziany w lutym tego roku. Wówczas z największą krytyką spotkało się samo logo gry. Jak się dzisiaj okazało Capcom posłuchało głosu społeczności nawet w tak błahej kwestii, ponieważ na najnowszym zwiastunie widnieje już całkiem inny logotyp.

Taki zestaw nowych cech sprawia, że Street Fighter 6 stał się jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2023 roku. Tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie gry opierające się o bijatykę. Na koniec warto również wspomnieć o tym, że niedawno do sieci trafiła plotka mówiąca o tym, że najnowsza odsłona cyklu zadebiutuje na samym początku przyszłego roku. Niemniej należy mieć na uwadze fakt, że jest to jedynie pogłoska, która wcale nie musi mieć swojego rzeczywistego odzwierciedlenia.

Źródło: Kotaku

    Sprawdź najnowsze wpisy