ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Spider-Man 2 na PlayStation 5 coraz bliżej — najnowsze wieści zza kulis

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Spider-Man stworzony przez studio Insomniac Games z myślą o graczach korzystających z konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 jest jednym z największych hitów od Sony. Niedługo minie czwarty rok od debiutu gry, która podbiła serca setek tysięcy graczy. W związku z tym warto przyjrzeć się temu jak idą prace nad sequelem tej produkcji.

Spider-Man 2 jest bliżej niż dalej — kiedy przyjdzie nam zagrać Człowiekiem Pająkiem?

Spider-Man 2 jest bliżej niż dalej — kiedy przyjdzie nam zagrać Człowiekiem Pająkiem?

Spider-Man to jeden z najbardziej popularnych, o ile nie najpopularniejszy superbohater Marvela. Nic więc dziwnego, że w 2018 roku ekskluzywna gra na PlayStation 4 zatytułowana pseudonimem Petera Parkera zrobiła ogromny szum na rynku. Za produkcją Spider-Mana stoi kalifornijskie studio Insomniac Games, które w 2020 roku wydało także remaster gry na konsole PlayStation 5. Oba te tytuły spotkały się z przytłaczająco pozytywnymi ocenami zarówno ze strony krytyków jak i „zwykłych” graczy.

Sukces „jedynki” sprawił, że w listopadzie 2020 roku Insomniac Games stworzyło jej spin-off zatytułowany Miles Morales. Pomimo tego, że była to mniejsza produkcja, również zyskała przychylne oceny. We wrześniu 2021 roku Sony napędzone pozytywnymi komentarzami zdecydowało się ogłosić, że w 2023 roku na rynku pojawi się wyczekiwany sequel Spider-Mana sprzed kilku lat. W związku z tym, że od pierwszego komunikatu na temat trzeciej gry o Człowieku Pająku minęło już ponad pół roku, warto sprawdzić, co zdążyło już przebić się do sieci.

Przede wszystkim nasza uwaga powinna zostać skierowana na datę premiery. Sony ogłosiło, że będzie to rok 2023, jednak wciąż nie wiemy, czy gry możemy spodziewać się na jego początku, czy raczej w okolicach świąt. Niemniej termin wydaje się być dosyć stabilny. Tym bardziej gdy pod uwagę weźmiemy fakt, iż Insomniac Games po wydaniu Miles Morales pracowało nad innym tytułem ekskluzywnym skierowanym na PlayStation 5, czyli Ratchet & Clank: Rift Apart.

Kolejna ważna informacja dotyczy szczegółów premiery Spider-Mana 2. Gra pojawi się w wersji tylko i wyłącznie na konsole PlayStation 5. Oznacza to, że starsza generacja zostanie pominięta. Jest to spowodowane między innymi chęcią „przesuwania granic konsoli od Sony” przez kalifornijskiego dewelopera. Tak wysoko poprzeczkę powiesił sobie między innymi Bryan Intihar, który podobnie jak w poprzedniej odsłonie serii pełni rolę dyrektora kreatywnego. Reżyserem gry jest natomiast Ryan Smith. Obaj panowie mają ogromne doświadczenie w pracy nad tytułami ekskluzywnymi, więc zaangażowanie ich w produkcję Spider-Mana 2 jest na pewno genialną wiadomością dla wszystkich fanów Człowieka Pająka.

Co czeka nas w sequelu hitowej produkcji sprzed czterech lat?

Co czeka nas w sequelu hitowej produkcji sprzed czterech lat?

Fabuła nadchodzącej gry zapowiada się naprawdę dobrze. Przede wszystkim gracze będą mieli możliwość wcielenia się zarówno w Spider-Mana jak i Milesa Moralesa znanego ze spin-offu. Dodatkowo uzyskaliśmy już potwierdzenie dotyczące głównego antagonisty gry. Będzie nim znany wszystkim Venom. Głosu przeciwnikowi tytułowego bohatera użyczy sam Tony Todd. Ponadto w Spider-Manie 2 powinniśmy ujrzeć innych klasycznych antybohaterów. Mowa tu, chociażby o Zielonym Goblinie czy też Jaszczurze.

Główna historia skupi się także na relacji Parkera z Moralesem. Obaj bohaterowie mimo różnic charakterów będą musieli wspólnie walczyć o dobro mieszkańców Nowego Jorku. Deweloperzy zapowiedzieli, że fabuła ma przeplatać humor z głęboką historią o tym, co ludzie skrywają za swoimi maskami. Taki opis sprawia, że na grę zaczęło zapewne czekać jeszcze szersze grono osób.

Na oficjalnym zwiastunie gry, który pojawił się w sieci we wrześniu zeszłego roku, mogliśmy zobaczyć, że dużą rolę w rozgrywce odegra kooperacja. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi to być prawdą. W jednym z ostatnich wpisów na blogu PlayStation Ryan Schneider, czyli jeden z pracowników Insomniac Games napisał o tym, że losy Parkera i Moralesa będziemy śledzić w „epickiej jednoosobowej kampanii”. Jest to wiadomość, która może przyprawiać nas o mały ból głowy, ponieważ wprowadzenie do rozgrywki elementu kooperacji wydaje się być bardzo trafionym pomysłem.

Dodatkowo trailer pokazuje nam, że podstawowe założenia gry pozostaną takie same jak w przypadku dwóch poprzednich odsłon serii. Gracz zostanie wplątany w dynamiczne walki z użyciem supermocy oraz ciekawych sprzętów. Poza tym w wolnych chwilach będziemy mogli wziąć się za eksploracje ciekawej i dużej mapy. Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego niż cierpliwie czekać na premierę wspólnego dzieła Sony, Insomniac Games oraz Marvela.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy