ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gracze Dead by Daylight tworzą petycję o przywrócenie DLC ze Stranger Things

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Nowy sezon Stranger Things, który przed kilkoma dniami zadebiutował na platformie Netflix, przypomniał widzom, jak wspaniały jest to serial. Z takiego założenia najwidoczniej wychodzą także gracze Dead by Daylight, którzy stworzyli specjalną petycję skierowaną do Behavior Interactive, czyli twórcy produkcji z 2016 roku.

Stranger Things podbija świat seriali i gier wideo

Stranger Things podbija świat seriali i gier wideo

We wrześniu 2019 roku doszło do jednej z najciekawszych kolaboracji w historii gry Dead by Daylight. Mowa tu o wydaniu DLC, której głównym motywem przewodnim był serial Stranger Things. Hit Netflixa kilka tygodni wcześniej zadebiutował ze swoim trzecim sezonem, więc dodatek do klimatycznego horroru został przyjęty bardzo pozytywnie. Wraz z kolejnymi miesiącami zainteresowanie ekskluzywnym DLC malało aż w końcu 17 listopada twórcy Dead by Daylight poinformowali o wycofaniu ze sprzedaży całego dodatku.

Ta wiadomość raczej nie spotkała się z buntem ze strony graczy, bowiem wszyscy zainteresowani Stranger Things zdążyli nabyć DLC dużo wcześniej. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni dosłownie kilka dni temu. Na platformie Netflix udostępniono pierwszą część czwartego sezonu serialu autorstwa braci Duffer, a gracze z całego świata szybko przypomnieli sobie o kolaboracji z Dead by Daylight. W związku z tym najbardziej zdesperowani fani Stranger Things zdecydowali się na uruchomienie specjalnej petycji w serwisie change.org. Jest ona skierowana do twórców gry z 2016 roku, czyli Behavior Interactive.

Treść petycji jest bardzo prosta — prośba o przywrócenie DLC związanego ze Stranger Things do powszechnej sprzedaży. Oczywiście gracze nie zadowalają się półśrodkami i przy okazji poprosili także o wprowadzenie do dodatku większej ilości postaci z serialu Netflixa. Na ten moment petycje internetowo podpisało już ponad 16 tysięcy osób, co czyni ją jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie.

Niestety Behavior Interactive jeszcze nie odniosło się do całego przedsięwzięcia, więc gracze wciąż muszą czekać na odpowiedź twórców. Dodatkowo nigdy nie ujawniono przyczyn wycofania głośnego DLC ze sprzedaży, więc ponownie uruchomienie dodatku stoi pod znakiem zapytania.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy