ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Granaty błyskowe w CS:GO mogą psuć wzrok — z pomocą przychodzą sami gracze

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Counter-Strike: Global Offensive znany po prostu jak CS:GO to gra z ogromnymi zasługami dla całego e-sportu. Jak się jednak okazuje dłuższe sesje spędzone przy tej grze, mogą negatywnie wpływać na nasz wzrok. Mowa tu dokładnie o granatach błyskowych, które są nieodłączonym elementem rozgrywki.

CS:GO z nowymi granatami błyskowymi? To się może udać

CS:GO z nowymi granatami błyskowymi? To się może udać

CS:GO zadebiutowało na rynku w 2012 roku. Od samego początku w wieloosobowej strzelance, która w pewnym momencie podbiła serca wszystkich Polaków mamy do czynienia z różnego typu broniami. Poza AK-47, M4A4 czy AWP gracze do swojej dyspozycji dostają także szereg granatów. To właśnie na ich temat w środowisku Counter-Strike’a rozbrzmiała ostatnio poważna dyskusja. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o granaty błyskowe nazywane powszechnie „flashami”.

Dla osób niezaznajomionych z tematem — są to granty, po których wybuchu gracze zostają oślepieni, a ekran momentalnie staje się śnieżnobiały. Do efektu wizualnego dochodzi jeszcze element audio, czyli głośny pisk w słuchawkach. Taki stan utrzymuje się kilka sekund, po czym obraz powoli wraca do normalności. W związku z tym niektórzy gracze zaczęli narzekać na to, że w trakcie gry w ciemnym pokoju nagły rozbłysk białego światła może nie służyć ich wzrokowi. Dodatkowo skargi dotyczą także efektu dźwiękowe.

Producentowi CS:GO, czyli Valve z pomocą spieszą sami gracze, którzy wpadli już na pomysł, jak można zmienić ten element rozgrywki. Jeden z użytkowników portalu reddit posługujący się pseudonimem stndg zamieścił takie oto wideo.

Dwie nowe koncepcje wybuchu granatów oślepiających sprowadzają się do zmiany koloru z białego na czarny oraz „wyblurowania” obrazu. Osobiście bardziej do gustu przypadło mi drugie rozwiązanie. Jeśli Valve zdecydowałoby się na edytowanie tego elementu gry, byłaby to na pewno jedna z większych zmian w rozgrywce w historii całej gry. Niestety na ten moment nie poznaliśmy stanowiska producentów CS:GO w stosunku do ostatnich narzekań graczy oraz widzów z różnych serwisów typu YouTube czy Twitch.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy