ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gotham Knights nie dla Rosjan! Tamtejsza wersja gry wylądowała w koszu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Dosłownie przed dwoma tygodniami informowaliśmy Was o tym, że Gotham Knights dostało nowy zwiastun. Dziś dowiadujemy się natomiast, że część graczy swoją przygodę z nową produkcją od Warner Bros zakończy właśnie na trailerze. Oczywiście mowa tu o Rosjanach, którzy ze względów politycznych ominą premierę „Rycerzy Gotham”.

Gotham Knights omija Rosję szerokim łukiem

Gotham Knights omija Rosję szerokim łukiem

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Agresja Rosjan w kierunku Ukrainy nie ustępuje, a liczne sankcje dotknęły cały kraj zarządzany przez Władimira Putina. Tyczy się to także przemysłu rozrywki — w tym branży gier wideo. Najnowszym tego przykładem jest Gotham Knights, które nie zadebiutuje w rosyjskiej wersji. Tytuł od Warner Bros jest opracowywany od wielu miesięcy, a deweloperzy już jakiś czas temu rozwijali różne odsłony językowe nadchodzącej produkcji. Oczywiście jednym z nich był język rosyjski.

Zgodnie z doniesieniami Petera Pischke, który powołuje się na źródła bliskie Warner Bros — producenci zdecydowali się na całkowite usunięcie rosyjskiej wersji Gotham Knights. Jako powód podano naturalnie agresję Rosji w stosunku do Ukrainy. Dodatkowo twórcy gry wyłączyli dostęp do rosyjskiej strony „Rycerzy Gotham”. Witryna była aktywna jeszcze 12 maja, jednak najwidoczniej Warner Bros zdecydowało się na kompletne odcięcie od jakiejkolwiek rosyjskiej zawartości swojego produktu.

Ostatecznie o skasowaniu wspomnianej wersji językowej gry przekonujemy się na platformie Steam. Tamtejsza zakładka Gotham Knights prezentuje nam języki, w których zostanie wydana finalna produkcja. Znajdziemy tam wersję angielską, polską, chińską czy też arabską, ale nie rosyjską! Niestety Warner Bros w żaden sposób nie skomentowało pojawiających się w internecie doniesień.

Na koniec warto wspomnieć, że Gotham Knights swoją premierę odbędzie 25 października tego roku. Gra w dniu debiutu będzie dostępna w wersjach na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5. Fabuła skupi się natomiast na grupie tytułowych „Rycerzy Gotham”, którzy po śmierci Batmana muszą zapanować nad chaosem w mrocznym mieście.

Źródło: Eurogamer

    Sprawdź najnowsze wpisy