ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Star Wars Jedi: Ocalały oficjalnie zapowiedziane! Kiedy zadebiutuje sequel Upadłego zakonu?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Wszyscy fani Gwiezdnych Wojen mają naprawdę duże powody do świętowania. Electronic Arts właśnie zapowiedziało, że już wkrótce na rynek trafi Star Wars Jedi: Ocalały, czyli sequel Upadłego zakonu z 2019 roku. Co wiemy o nadchodzącej premierze?

Star Wars Jedi: Ocalały już wkrótce na naszych konsolach i komputerach

Star Wars Jedi: Ocalały już wkrótce na naszych konsolach i komputerach

W czwartek w Kalifornii rozpoczęło się wydarzenie Star Wars Celebration. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, w trakcie jej trwania dowiedzieliśmy się kilku istotnych rzeczy dotyczących franczyzy Gwiezdnych Wojen. Jedną z najbardziej elektryzujących informacje jest zapowiedź gry Star Wars Jedi: Ocalały. Produkcja zadebiutuje na rynku już w 2023 roku. W momencie premiery gra będzie dostępna w wersjach na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Poniżej znajdziecie pierwszy teaser głośnego tytułu.

Zgodnie z tym co możemy przeczytać w opisie filmu, fabuła Ocalałego będzie rozgrywać się na pięć lat po wydarzeniach ze Star Wars Jedi: Upadły zakon. Nadchodząca produkcja podobnie jak poprzednik z 2019 roku zostanie wyprodukowana przez studio Respawn Entertainment oraz wydana przez Electronic Arts. W pierwszym teaserze możemy zobaczyć także, że głównym protagonistą gry ponownie będzie Cal Kestis oraz jego wierny droid BD-1. Oczywiście nadrzędnym zadaniem gracza będzie walka z rozprzestrzeniającym się Imperium. O Star Wars Jedi: Ocalały wypowiedział się jeden z reżyserów poprzedniej odsłony serii — Stig Asmussen.

Jeszcze przed skończeniem prac przy Upadłym zakonie mieliśmy pomysły na to jak kontynuować historię Kestisa oraz BD-1 w sequelu. W przypadku Ocalałego ściśle współpracujemy z Lucasfilm Games, ponieważ chcemy tworzyć dziedzictwo tego cyklu. Korzystamy z najnowszych technologii po to, żeby móc stworzyć dynamiczną rozgrywkę z Jedi w roli głównej oraz klimatyczną historię, która rozwinie postać Cala. Już teraz nie możemy się doczekać, aby podzielić się ze światem kolejnymi informacjami dotyczącymi gry.

Stig Asmussen

Warto także wspomnieć, że Respawn Entertainment pracuje nad dwoma innymi projektami związanymi z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pierwszym jest gra strategiczna powstająca we współpracy z Bit Reactor. Drugim natomiast pierwszoosobowa strzelanka, którą zarządza weteran branży — Peter Hirschmann.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy