ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mafia Edycja Ostateczna

Mafia 4 zagrożona? Nastały ciężkie dni dla studia Hangar 13

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że studio Hangar 13 wzięło się za opracowywanie Mafii 4. Jak się teraz okazuje, sytuacja w strukturach kalifornijskiej firmy delikatnie mówiąc, nie należy do najlepszych. Twórca Mafii 3 pożegnał się ostatnio z aż pięćdziesięcioma pracownikami.

Hangar 13 masowo tnie etaty – co dalej z Mafia 4?

Hangar 13 masowo tnie etaty, jednak czy jest to dobra droga?

Historia studia Hangar 13 nie jest usłana różami. Deweloperzy pracujący w amerykańskiej firmie stworzonej przez 2K w 2014 roku mieli do tej pory dwa zadania. Pierwszym z nich było wyprodukowanie Mafii 3, a drugim zremasterowanie kultowej „jedynki” z 2002 roku. Oba te wyzwania zakończyły się dosyć mizernie. O ile Mafia: Edycja Ostateczna zgarnęła trochę pozytywnych ocen, o tyle Mafia 3 okazała się być ogromną wtopą.

W związku z mizernymi wynikami studia Hangar 13 dyrektorzy 2K zdecydowali się na pierwszą falę zwolnień już kilka lat temu. Jak się niedawno okazało, rozpoczęcie prac nad czwartą odsłoną kultowej gangsterskiej serii nie oznacza, że kalifornijski deweloper uchroni się przed kolejnymi rozwiązanymi umowami. Na ten moment Hangar 13 składa się z trzech biur. Pierwsze z nich znajduje się w Novato w Kalifornii, drugie w Brnie w Czechach a trzecie w Brighton w Wielkiej Brytanii. Najświeższe zwolnienia dotyczą głównego oddziału z pierwszej wymienionej miejscowości.

Zgodnie z raportami portali Kotaku oraz Bloomberg w ostatnich dniach z pracą pożegnało się aż 50 z 87 pracowników zatrudnionych w kalifornijskim biurze Hangar 13. Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się, czy podobne ruchy zastosowano w Wielkiej Brytanii i Czechach. Jest to dopiero początek problemów studia zależnego od 2K. W międzyczasie wielu pracowników z własnej woli rozwiązało swoje umowy z różnych względów. Dodatkowo pod koniec zeszłego roku deweloperzy całkowicie usunęli ogromny projekt wyceniany na 53 miliony dolarów! Na sam koniec słabą sytuację firmy może zilustrować, rozstanie się z nią wieloletniego prezesa — Hadena Blackmana. Posadę amerykańskiego dewelopera przejął Nick Baynes. Cóż, pozostaje mieć nadzieje, że wszystkie te ruchy odejdą w niepamięć, a gracze już wkrótce będą mogli cieszyć się z najnowszej odsłony serii Mafia.

Źródło: PC Gamer

    Sprawdź najnowsze wpisy