ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Diablo Immortal

Premiera Diablo Immortal już za chwilę – twórcy zapewniają, że jest na co czekać i ja im wierzę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Globalna premiera Diablo Immortal już za kilka dni, a co za tym idzie, rozpocznie się wielki sprawdzian dla Blizzarda. W końcu mobilne Diablo wywołało ogromne kontrowersje w chwili, kiedy produkcja została oficjalnie ogłoszona. Teraz, kilka dni przed premierą produkcji, można odnieść wrażenie, że gracze trochę spuścili z tonu, a sama gra może się przyjąć na rynku całkiem dobrze. Kiedy będzie można już oficjalnie zagrać w nowe Diablo?

Data premiery Diablo Immortal na smartfony i PC – kiedy można będzie zagrać

Diablo Immortal
Diablo Immortal

Kiedy możemy oficjalnie odpalić na smartfonach z Androidem oraz iOS nowe Diablo Immortal? Produkcja będzie dostępna od 2 czerwca od godziny 19.00 naszego czasu. Wprawdzie oficjalna premiera ma mieć miejsce 1 czerwca, to należy wziąć pod uwagę różnice czasowe. Tytuł może być jednak dostępny w sklepach Google Play Store oraz Apple Store odrobinę wcześniej. Tego samego dnia będzie można także wziąć udział w otwartej becie Diablo Immortal na komputery osobiste. Mieliśmy możliwość porozmawiania chwilę z osobami, które stoją za produkcją (Wyatt Cheng – Game Director oraz Peiwen Yao – Executive Producer) i z tonu ich wypowiedzi wysnuwa się jedna ważna rzecz. Diablo Immortal ma być nowym spojrzeniem na serię, ale oddającą ducha oryginałów.

Gry mobilne stają się coraz ważniejszym elementem całego rynku, więc i Blizzard chciał dotrzeć w ten sposób do nowych graczy. Jednocześnie Diablo Immortal ma szansę zmienić podejście graczy do produkcji mobilnych i dać im sporo satysfakcji. Testy produkcji pokazały już, że Diablo w tej wersji ma dużo do zaoferowania, a pierwszy odbiór gry był bardzo pozytywny. Wersja na komputery osobiste jest też ukłonem w stronę starszych fanów gry, którzy wolą jednak doceniać tego typu produkcje na większych wyświetlaczach. Możliwość zapisu stanu rozgrywki i „przeskoczenie” na smartfona z PC-ta ma być też zupełnie nowym, ale także odświeżającym doświadczeniem. Oczywiście tutaj potrzebne będzie konto na Battle.net.

Dodajmy, że Diablo Immortal będzie obsługiwało język polski, co w przypadku takich gier może być bardzo przydatne. Twórcy zadbali też o ułatwienia dostępu, co w tym przypadku oznacza m.in. nowe opcje mapowania przycisków na kontrolerze, powiększanie rozmiaru tekstu na czacie czy też zamiana tekstu na mowę. Premiera Diablo Immortal już za kilka dni, a więcej szczegółów o produkcji można będzie znaleźć na stronie Blizzarda. Czekacie na nowe Diablo?

Źródło: Blizzard

Sprawdź najnowsze wpisy