ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Poczuj magię Hogwarts Legacy z padem od PlayStation 5 – genialny zabieg twórców

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

O Hogwarts Legacy pisze oraz mówi się od co najmniej kilku miesięcy. W marcu pojawił się pierwszym oficjalny zwiastun i gameplay nadchodzącej produkcji. Wówczas dowiedzieliśmy się także, że gra zadebiutuje na rynku pod koniec tego roku. Dziś poznajemy kolejne szczegóły dotyczące produkcji Warner Bros.

Pad od PlayStation 5 pozwoli poczuć magię w Hogwarts Legacy

Pad od PlayStation 5 pozwoli poczuć magię w Hogwarts Legacy

Gracze korzystający na co dzień z PlayStation 5 na własnej skórze będą mogli poczuć się jak jeden z głównych bohaterów filmów o Harrym Potterze. Będą do tego potrzebne dwie rzeczy — pad DualSense od konsoli oraz egzemplarz Hogwarts Legacy. Sony opublikowało dziś bardzo ciekawy materiał, z którego możemy dowiedzieć się w jaki sposób kontroler PlayStation 5, czyli popularny DualSense będzie współpracować z grą Hogwarts Legacy.

Przede wszystkim po raz kolejny możemy odnotować, że Sony stawia na immersję. W przypadku gry opartej o świat Harry’ego Pottera stworzony przez J.K. Rowling zanurzenie w rozgrywce oferować będzie kontroler. Rzucanie zaklęć, latanie czy też wchodzenie w interakcje z różnymi przedmiotami — wszystko to będzie informacją dla kontrolera DualSense, który w zależności od wykonywanej czynności będzie zachowywać się w określony sposób.

Dla przykładu — główny kolor domu, który aktualnie reprezentujemy będzie także wyświetlany przez ledy umieszczone w padzie. Dużo większe wrażenie robią jednak pozostałe opcje. Kontroler odtworzy wibracje i drżenia zgodnie z tym, jakie czynności wykonuje gracz. Napięcia, które będziemy odczuwać w DualSense zostały nazwane przez twórców Hogwarts Legacy „next-genową immersją”.

W trailerze pojawiają się także informacje o tym, że nowa gra w wersji na PlayStation 5 będzie oferować rewelacyjną grafikę 4K. Wisienką na torcie jest natomiast oprawa audio. Słuchawki Pulse 3D od Sony mają sprawić, że w trakcie rozgrywki zapomnimy o świecie rzeczywistym i w stu procentach zanurzymy się w uniwersum Harry’ego Pottera. Na koniec warto także wspomnieć, że Hogwarts Legacy poza wersją na PlayStation 5 i PlayStation 4 pojawi się także w portach na komputery osobiste, Nintendo Switch, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Źródło: YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy