ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Transakcja domknięta! Zynga zakupiona przez Take-Two za astronomiczną kwotę

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Na początku stycznia informowaliśmy Was o tym, że Take-Two zakupi firmę Zynga za niebotyczną kwotę. Ze względu na miliardowe stawki i ogrom całego przedsięwzięcia domknięcie transakcji musiało chwilę potrwać. Ostatecznie to dziś studio tworzące gry mobilne i przeglądarkowe dołączyło do struktur hegemona branży wirtualnej rozrywki.

To już oficjalne! Zynga kupiona przez Take-Two – ogromna kwota w grze

To już oficjalne! Zynga kupiona przez Take-Two

Zdecydowanie zakup studia Zynga przez Take-Two jest jedną z największych transakcji w całym sektorze rozrywki, jakim są gry wideo. Dzisiaj obie firmy oficjalnie ogłosiły, że całe przedsięwzięcie zostało sfinalizowane. Nowojorskie przedsiębiorstwo za swój najnowszy nabytek zapłaciło przygniatającą sumę 12,7 miliarda dolarów. Oznacza to, że ten zakup jest drugim największym w historii całego przemysłu gier. Pierwsze miejsce bezsprzecznie zajmuje Microsoft, który w styczniu pozyskał Activision Blizzard za kwotę 68,7 miliarda dolarów.

W związku z rangą całej transakcji biuro prasowe Take-Two wydało specjalne oświadczenie. Możemy przeczytać w nim wypowiedź prezesa i jednocześnie dyrektora generalny firmy, czyli Straussa Zelnicka.

W związku z tym, że łączymy niesamowite talenty, ekscytujące sposobności tworzenia gier oraz wiodące w branży technologie i możliwości. Nie ukrywamy, że wierzmy w możliwość przeniesienia naszego portfolio na zupełnie nowy poziom kreatywności, innowacyjności oraz jakości. Każdy z naszych zespołów ma ciekawą historię i dzięki temu przewidujemy, że nasz profil finansowy stanie się dużo bardziej wartościowy dla wszystkich akcjonariuszy.

Strauss Zelnicka prezes i dyrektor generalny Take-Two

Deweloperzy ze studia Zynga stworzyli takie hity jak CityVille, FarmVille, FrontierVille czy też Game of Thrones Slots Casino. Samo przedsiębiorstwo zostało założone w 2007 roku w Kalifornii, co oznacza, że jest jedną z najmłodszych firm, które zasiliły szeregi Take-Two. Na ten moment nowojorski hegemon branży gier wideo poza Zyngą ma w swoim posiadaniu takie marki jak Rockstar Games, 2K, Playdots, Private Division, Nordeus, Dynamixyz oraz Ghost Story Games. Co ciekawe kolejnym znanym deweloperem, który poszukuje dużego nabywcy, jest samo Electronic Arts.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy