ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pół miliona egzemplarzy w pięć dni – Evil Dead: The Game wykręca świetny wynik!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Evil Dead: The Game to najnowszy produkt wydany przez Saber Interactive. Wirtualna adaptacja serii filmów znanych w Polsce pod tytułem Martwe zło w zaledwie pięć dni wyprzedała się w liczbie pół miliona kopii. Co takiego wpłynęło na świetny wynik tej brutalnej produkcji?

Evil Dead: The Game sprzedało pół miliona egzemplarzy

Evil Dead: The Game sprzedało pół miliona egzemplarzy

Wszyscy fani specyficznego gatunku takiego jak horror na pewno zdążyli już zaznajomić się z grą Evil Dead: The Game. Dla pozostałych osób potrzebne będzie natomiast lekkie wprowadzenie. Tak więc produkcja Saber Interactive pojawiła się na rynku dokładnie 13 maja. Co ciekawe był to piątek, więc wydawca postarał się o „puszczenie oka” do wszystkich graczy lubujących się w horrorach. Evil Dead: The Game zadebiutowało w wersjach na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Jak się dziś okazało, gra zanotowała genialny start, ponieważ 18 maja, czyli na pięć dni od premiery Saber Interactive wyprzedało ponad 500 tysięcy kopii tego tytułu. Na tak dobre przyjęcie adaptacji cyklu Martwe zło duży wpływ miało na pewno kilkukrotne przekładanie terminów, w których gra miała pojawić się na rynku. Pierwotnie amerykańskie studio zapowiadało, że stanie się to jeszcze w 2021 roku, ale ze względu na liczne problemy ostatecznie cały proces zakończył się w zeszłym tygodniu.

Jest to kolejna produkcja od Saber Interactive utrzymana w bardzo mrocznych klimatach. Wcześniej deweloper z siedzibą na Florydzie wyprodukował takie tytuły jak, chociażby World War Z, Quake: Champions czy też Killing Floor 2. Najbliższe plany wydawnicze amerykańskiego studia dotyczą gier Warhammer 40,000: Space Marine 2 oraz odświeżonej wersji klasycznej polskiej produkcji — Painkiller.

Powracając jeszcze do tematu Evil Dead: The Game warto wspomnieć, że tytuł ten poza świetną sprzedażą notuje także bardzo dobre oceny. W serwisie metacritic użytkownicy wystawili produkcji Saber Interactive (wersja na PlayStation 5) notę aż 7.8 w skali 1-10.

Źródło: PC Gamer

    Sprawdź najnowsze wpisy