ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Electronic Arts może zostać sprzedane – zainteresowani kupnem mają być Disney, Apple oraz Amazon

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Ostatnie tygodnie w branży gier wideo zdecydowanie należą do Electronic Arts. Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że amerykański deweloper zakończył długoletnią współpracę z federacją FIFA oraz o licznych zwolnieniach w strukturach firmy. Teraz okazuje się, że EA szuka przedsiębiorstwa, które mogłoby je kupić.

Electronic Arts wkrótce zostanie kupione?

Electronic Arts wkrótce zostanie kupione?

Cały świat wirtualnej rozrywki na chwilę zwolnił po tym jak serwis Puck poinformował o planach biznesowych Electronic Arts. Zgodnie z raportem, który pojawił się w serwisie, EA chciałoby zostać kupione przez firmę większą od siebie. Twórca tak rozpoznawalnych serii gier jak FIFA (wkrótce EA Sports FC), Battlefield, The Sims, Need for Speed czy też Dragon Age nosił się z zamiarem wejścia w struktury innego przedsiębiorstwa od dłuższego czasu.

Na ten moment przedstawiciele Electronic Arts toczą rozmowy z tak uznanymi markami jak Apple, Disney, Amazon czy też NBC Universal. Pomysł znalezienia firmy, która nabyłaby studio deweloperskie, pojawił się w głowach dyrektorów oraz prezesów EA po tym jak na rynku gier wideo doszło do fali podobnych transakcji. Przede wszystkim mowa tu o wykupie Activision Blizzard przez Microsoft. Innym przykładem tego typu zakupu jest studio Zynga, która trafiło w ręce Take-Two. Dodatkowo z podobnym zamiarem od kilku tygodni ma nosić się Ubisoft.

Zgodnie z kolejnymi raportami dotyczącymi sprawy najbardziej zaawansowane rozmowy dotyczące nabycia Electronic Arts toczą się w biurach NBC Universal. Tak duża i głośna sprawa nie mogła obyć się bez komentarza ze strony zainteresowanych firmy. Rzecznik prasowy EA — John Reseburg wydał komunikat, w którym możemy przeczytać:

Nie będziemy komentować plotek oraz spekulacji dotyczących fuzji czy przejęć. Jesteśmy dumni z tego, że operujemy z pozycji siły i wzrostu mając przy tym niesamowite portfolio gier, stworzonych na podstawie ogromnych zasobów intelektualnych oraz przez utalentowane zespoły i społeczności liczącej ponad pół miliarda graczy. Przed nami widzimy bardzo jasną przyszłość.

John Reseburg (rzecznik prasowy EA)

Źródła: Games Radar, Puck News, Kotaku

Sprawdź najnowsze wpisy