ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

God of War Ragnarok zbliża się wielkimi krokami – co wiemy na ten moment?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Seria God of War jest znana niemalże każdemu fanowi wirtualnej rozrywki. Już wkrótce po czteroletniej przerwie ma trafić do nas nowa odsłona cyklu. God of War Ragnarok według zapowiedzi Sony ma zadebiutować w sklepach jeszcze w tym roku. Czy japońska firma dotrzyma słowa?

Co ciekawego przyniesie nam God of War Ragnarok?

Co ciekawego przyniesie nam God of War Ragnarok?

Wszyscy gracze, którzy śledzą serię God of War, od dłuższego czasu czekają na kontynuację przygód Kratosa. Swego rodzaju czekadełkiem przed premierą Ragnaroka był debiut poprzedniej odsłony cyklu na komputery osobiste. Wcześniej tytuł ten mogliśmy ogrywać tylko i wyłącznie w wersji na PlayStation 4. Niemniej odświeżenie wspomnień związanych z nordyckimi perypetiami głównego bohatera sprawiło jedynie, że fani serii podsycili swoje apetyty. Tak więc – czego możemy spodziewać się po God of War Ragnarok oraz przede wszystkim, kiedy gra od Santa Monica Studio zadebiutuje na rynku? Odpowiedzi na te pytania spróbujemy poszukać wspólnie.

Ciężko ukryć, że za nieco ponad tydzień przywita nas czerwiec, czyli kalendarzowa połowa 2022 roku. Oznacza to, że nieuchronnie zmierzamy w stronę debiutu Ragnaroka. Pierwotnie gra miała pojawić się w sklepach jeszcze w 2021 roku, ale z powodu licznych opóźnień termin przesunięto na kolejne dwanaście miesięcy do przodu. Niestety na ten moment ciężko przewidywać, w którym miesiącu będziemy świadkami premiery nowej odsłony God of War. W wielu plotkach przewija się wrzesień, jednak nie są to potwierdzone informacje.

Niemniej wszystko wskazuje na to, że jedynie kompletna apokalipsa może sprawić, że God of War Ragnarok nie pojawi się na rynku w tym roku. W związku z tym możemy przejść do kolejnych kwestii dotyczących premiery gry. Opublikowany we wrześniu zeszłego roku pierwszy zwiastun produkcji od Santa Monica Studio zdradził nam nieco jej fabułę.

Jak sami widzicie, historia będzie kontynuacją tego, co mogliśmy zobaczyć w God of War z 2018 roku. Wydaje się więc, że ważnym aspektem dotyczącym rozgrywki będzie zapoznanie się z fabułą poprzedniej odsłony cyklu. Niektóre z końcowych wydarzeń w grze mogą mieć bowiem wpływ na odbiór Ragnaroka. Oczywiście tegoroczny tytuł będzie wyposażony w polską wersję językową, jednak jeśli preferujecie oryginalną ścieżkę dźwiękową, poniżej znajdziecie zestawienie postaci oraz aktorów dubbingowych, którzy się w nie wcielą.

 • Christopher Judge jako Kratos
 • Sunny Suljic jako Atreus
 • Danielle Bisutti jako Freya
 • Ryan Hurst jako Thor
 • Richard Schiff jako Odyn
 • Laya Hayes jako Angrboda
 • Ben Prendergast jako Tyr
 • Alastair Duncan jako Mimir
 • Adam Harrington jako Sindri
 • Robert Craighead jako Brok
 • Usman Ally jako Durlin

God of War Ragnarok i kilka kwestii technicznych

God of War na PS 5

W przypadku tak dużych produkcji, jak chociażby seria God of War nieoceniona jest tu praca reżysera. Najnowszą odsłonę serii poprowadził Eric Williams, który w przeszłości pracował przy wielu innych częściach przygód Kratosa – w tym pierwszej z 2005 roku. Obsadzenie w tak istotnej roli osoby zapoznanej z całym uniwersum, na pewno jest bardzo dużym przedpremierowym plusem dla całej produkcji.

Reżyser w ostatnim czasie udzielił nawet kilku wywiadów dotyczących God of War Ragnarok. Amerykanin zdradził, że jego najnowszy projekt będzie skupiać się na relacji ojca z synem podobnie, jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej odsłony cyklu. Obok Williamsa wśród twórców Ragnaroka warto wyróżnić kompozytora (Bear McCreary), scenarzystę (Matt Sophos) oraz także producenta głównego (Cory Barlog).

Po styczniowej premierze God of War w wersji na komputery osobiste fani serii zaczęli zdawać sobie pytania, czy przypadkiem Santa Monica Studio nie planuje wydać Ragnaroka także na PC-ty. Nic bardziej mylnego! Tegoroczny God of War pojawi się w dwóch wersjach – na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Sprawia to, że najnowsza odsłona cyklu będzie grą międzygeneracyjną. Oczywiście w przypadku starszej z konsol twórcy będą zmuszeni do zniwelowania kilku technicznych i graficznych aspektów swojej gry.

Podsumowując oraz odpowiadając na pytanie ze wstępu – Sony nie planuje przesuwać daty premiery Ragnaroka, więc z całą pewnością można stwierdzić, że pojawi się on na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Jednakże na dokładniejszy termin debiutu musimy jeszcze chwilę poczekać. Bardzo możliwe, że japońska firma najnowsze aktualizacje zawrze w jednym z najnowszych odcinków programu State of Play, podobnie jak miało to miejsce w przypadku zapowiedzi gry Dziedzictwo Hogwartu.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy