ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Epic wspiera finansowo ukraińskie studio Frogwares — celem relokacja deweloperów

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Poszkodowanych trwającą właśnie wojną w Ukrainie nie brakuje. Jedną z grup dotkniętych agresją Rosji są także deweloperzy gier wideo. Jak się niedawno okazało, swoją pomoc jednemu z największych ukraińskich studiów, czyli Frogwares zaproponowało Epic Games.

Frogwares otrzymało specjalny grant od Epic Games

Frogwares otrzymało specjalny grant od Epic Games

O tym, że Epic Games wspiera ofiary wojny w Ukrainie, wiemy nie od dzisiaj. Pod koniec marca amerykański deweloper uruchomił w swoim najpopularniejszym produkcie, czyli Fortnite specjalną akcję charytatywną. W kwietniu Epic Games ogłosiło, że gracze słynnego battle-royal zgromadzili w ciągu dwóch tygodni kwotę 144 milionów dolarów, która zostanie przekazana na rzecz pomocy Ukraińcom. Jak się niedawno okazało, był to dopiero początek wsparcia płynącego z biura Epic Games.

W poniedziałek ukraińskie studio Frogwares opublikowało post, z którego dowiadujemy się, że amerykański deweloper przekazał im specjalny grant. Niestety nie dowiedzieliśmy się jaką kwotę dokładnie przelano na konto twórców serii gier o Sherlocku Holmesie. MegaGrant, który przyznaje Epic Games, obejmuje kwoty od 5 tysięcy do 500 tysięcy dolarów. Wsparcie pieniężne Frogwares ma na celu przede wszystkim zapewnienie deweloperem przeniesienia w bezpieczniejsze miejsce oraz także zapewnienie im pewnej stabilności finansowej.

Ukraińskie studio posiadające główną siedzibę w Kijowie poza wspomnianą wyżej serią gier o Sherlocku Holmesie wyprodukowała jeszcze takie tytuły jak The Sinking City, Podróż Do Wnętrza Ziemi, 80 Dni czy też Dracula: Początek. W związku z niestabilną sytuacją w Ukrainie twórcy musieli zwiesić dotychczasowe projekty, ale grant od Epic Games może sprawić, że już wkrótce deweloperzy powrócą do pracy nad nowymi grami.

Aktualnie studio funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki swoim zagranicznym oddziałom. Głównym punktem dowodzenia firmą stał się więc Dublin, w którym Frogwares zatrudnia kilkunastu pracowników. Najnowszym tytułem wyprodukowanym oraz wydanym przez ukraińskie studio jest Sherlock Holmes: Chapter One, które pojawiło się w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5, PlayStation 4 i Xbox Series X|S.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy