ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pierwszy zwiastun The Chant trafił do sieci — coś nowego dla fanów horrorów

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

W ostatnich latach horror jako gatunek gier wideo znacząco urósł na sile. Świetnym przykładem tych słów niech będzie zwiastun produkcji zatytułowanej The Chant, który dzisiaj trafił do sieci. Czego możemy spodziewać się po nachodzącym akcyjniaku?

The Chant z pierwszym trailerem — zapowiada się naprawdę dobrze!

The Chant z pierwszym trailerem — zapowiada się naprawdę dobrze!

Wszyscy fani horrorów swój wzrok powinni skierować na studio Brass Token. Jest to zespół niezależnych deweloperów, którzy posiadają ogromne doświadczenie oraz chęć tworzenia całkowicie nowych produkcji. Jedną z nich jest The Chant, które właśnie otrzymało swój pierwszy zwiastun. Premierowy trailer survival horroru możecie znaleźć poniżej.

Zgodnie z zapowiedziami twórców The Chant będzie utrzymany w mrocznych i okultystycznych klimatach. Głównym zadaniem gracza będzie przetrwanie i walka z mrocznymi siłami, które zostały wzbudzone po jednym z satanistycznych rytuałów. Taki opis gry oraz zwiastun, który pojawił się dziś w sieci, sprawia, że The Chant z rozbiegu może trafić na listę życzeń wszystkich fanów produkcji opartych o tematykę survival horroru.

Dodatkowo na oficjalnej stronie Brass Token pojawiła się informacja mówiąca nam o tym, że The Chant trafi do sprzedaży w październiku tego roku. Twórcy zapowiedzieli, że w ich najnowszej produkcji nie zabraknie wielu psychodelicznych oraz niepokojących elementów, które mają jednocześnie straszyć i angażować graczy. The Chant wraz z premierą trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Początkowo deweloperzy chcieli także stworzyć port gry na konsole starszej generacji, ale ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu.

Co ciekawe The Chant będzie debiutanckim produktem studia Brass Token. Firma posiadająca siedzibę w Kanadzie została założona w 2017 roku, jednak dopiero po pięciu latach działalności na rynku gier wideo zdecydowała się na wypuszczenie w stu procentach własnej produkcji. Co ciekawe dyrektorem kreatywnym w Brass Token jest Mike Skupa, który ma niezwykle bogate CV. Producent w przeszłości pracował między innymi dla Rockstar czy Radical Entertainment. Dodatkowo Skupa miał swój udział przy tworzeniu gry Sleeping Dogs: Definitive Edition.

Źródło: Brass Token

    Sprawdź najnowsze wpisy