ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Trochę klasyki w nowej odsłonie — RoboCop trafia do świata Fortnite

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Epic Games przyzwyczaiło nas do tego, że wprowadza do świata swojego flagowego tytułu, czyli Fortnite kolejne znane postaci. Wszystko to oczywiście w formie płatnych skinów, którymi możemy przyozdobić swoją postać. Teraz amerykańska firma oznajmiła, że przyszła pora na 35-letniego RoboCopa!

Fortnite stał się bogatszy o RoboCopa

Fortnite stał się bogatszy o RoboCopa

Wszyscy fani klasycznych filmów akcji, którzy w wolnych chwilach lubią pograć sobie w Fortnite, na pewno będą zadowoleni z nowego ogłoszenia Epic Games. Twórca gry wprowadził do sklepu nowego skina wraz z zawartością specjalną. Nie jest to byle jaka skórka, bowiem imituje ona RoboCopa, czyli głównego bohatera cyklu filmów z przełomu lat 80′ i 90′ ubiegłego wieku.

Skin cybernetycznego policjanta trafia do Fortnite razem z emotką (wykorzystującą robota ED-209) oraz plecakiem i kilofem LEG-209. Warto odnotować, że wizualnie nowa skórka nawiązuje do klasycznego RoboCopa, którego mogliśmy zobaczyć w trylogii z lat 1987, 1990 oraz 1993. Niedawno, bowiem w 2014 roku do kin trafił remake oryginalnej produkcji, w którym główny bohater prezentował się już nieco bardziej futurystycznie.

Co ciekawe nie jest to pierwsza współpraca Fortnite z klasycznymi franczyzami filmowymi. Wcześniej w grze pojawiały się także skiny nawiązujące, chociażby do serii Gwiezdnych Wojen, Pogromców duchów, Predatora, Terminatora czy też Obcego. Jest to o tyle ciekawe, ponieważ Fortnite w swoim założeniu skupia się głównie na młodszych odbiorcach, którzy niekoniecznie muszą być zaznajomieni z klasycznymi cyklami.

Można więc przyjąć, że wprowadzenie do gry RoboCopa czy Terminatora to przede wszystkim ukłon w stronę starszych graczy, którzy lubią zrelaksować się przy jednym z najbardziej popularnych battle-royal. Niemniej w grze nie brakuje także dużo bardziej młodzieżowych i blockbusterowych skinów takich jak bohaterowie Marvela i DC, John Wick, Travis Scott, LeBron James czy Ariana Grande. Biorąc pod uwagę to, że na mapie przeplata się tak wiele różnorodnych, postaci możemy śmiało uznać Fortnite za bardzo dobre środowisko zarówno dla starszych jak i młodszych odbiorców.

Źródło: Fortnite

Sprawdź najnowsze wpisy