ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mafia Definitive Edition

Mafia 4 zabierze nas na Sycylię? Pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące fabuły gry!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Na początku maja informowaliśmy Was o tym, że czwarta odsłona serii Mafia powstaje, oraz że będzie to prequel „jedynki”. Kilka dni po tych wydarzeniach do sieci zaczęły przebijać się pierwsze bardzo ciekawe oraz intrygujące wiadomości dotyczące fabuły Mafii 4.

Mafia 4 zabierze nas do kolebki pierwszych tego typu organizacji?

Mafia 4 zabierze nas do kolebki pierwszych tego typu organizacji?

Zaledwie kilka dni temu serwis Kotaku poinformował nas, że studio Hangar 13 rozpoczęło pracę nad nową grą z serii Mafia. Jak się dziś okazało, nadchodząca produkcja może przebić swoje wcześniejsze trzy odsłony. Cykl sięgający 2002 roku dotychczas rozgrywał się głównie w fikcyjnych miastach Stanów Zjednoczonych. Bardzo możliwe, że ta tendencja wkrótce ulegnie zmianie. Wszystko to sprawka prawdziwej historii mafii, która narodziła się we Włoszech.

Dokładniej mówiąc początki tej tajnej organizacji miały miejsce na Sycylii, czyli wysuniętej najbardziej na południe wyspie należącej do Republiki Włoskiej. W związku z tym faktem oraz tym, że Mafia 4 ma być prequelem serii jeden z renomowanych leakerów — Shpeshal Nick podczas podcastu XboxEra podzielił się z widzami swoimi najnowszymi informacjami dotyczącymi produkcji Hangaru 13.

Przede wszystkim fabuła Mafii 4 ma faktycznie zabrać nas na Sycylię. Żeby dodać grze większego klimatu ramy czasowe, w których utrzymana będzie gra to przełom XIX i XX wieku. Shpeshal Nick oznajmił również, że główna oś fabularna będzie oparta o rodzinę Salierich, którą mieliśmy okazję poznać przy okazji pierwszego tytułu z serii Mafia. Niestety nie dowiedzieliśmy się jeszcze, czy sam Don Salieri pojawi się w „czwórce”.

Kolejne informacje podane przez znanego insidera odnoszą się już do kwestii technicznych gry. Przede wszystkim ma być ona bardziej liniowa niż Mafia III wydana w 2016 roku. Wówczas gracz miał wpływ na to jak potoczy się historia. W przypadku nowej części fabuła będzie przypominać to co mogliśmy zobaczyć przy okazji dwóch pierwszych odsłon cyklu. Na koniec warto zaznaczyć, że powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez twórców gry i są to jedynie przecieki, które ostatecznie nie muszą pokryć się z rzeczywistością.

Źródło: Game-News 24


    Sprawdź najnowsze wpisy