Remake Dead Space z oficjalną datą premiery i nowym filmem z rozgrywki

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Dead Space to popularna seria gier należąca do Electronic Arts. Pierwszy tytuł z tego cyklu pojawił się na rynku w 2008 roku. Bardzo możliwe, że już wkrótce cała franczyza powróci na salony. Wszytko to za sprawą remake’u, o którym dowiadujemy się coraz to nowszych informacji.

Remake Dead Space już w styczniu

Remake Dead Space już w styczniu

Dokładnie wczoraj (tj. 12 maja) na platformie YouTube twórcy serii Dead Space opublikowali nowy film. Na wideo możemy zobaczyć postępy deweloperów dotyczące remake’u pierwszej gry z cyklu. Na blisko dziesięciominutowym filmie widzimy także urywki z odświeżonej rozgrywki, która prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Jednakże najważniejszą informacją zawartą w poście jest ta mówiąca o dacie premiery nowego Dead Space. Gra zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku. Co ważne pojawi się ona w wersjach na komputery osobiste, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Oznacza to, że użytkownicy starszej generacji niestety muszą obejść się smakiem.

Twórcy remake’u pracują nad grą od wielu miesięcy, a ich głównym celem jest zapewnienie odbiorcom odświeżonych i ulepszonych wrażeń. Oryginalne Dead Space pojawiło się na rynku w 2008 roku, zbierając masę pozytywnych komentarzy. 3 lata później swój debiut zaliczył sequel, a w 2013 roku byliśmy świadkami premiery Dead Space 3. Opracowywany remake będzie więc pierwszym od dekady tytułem, który zasili serię. Phillippe Ducharme — producent gry przy okazji publikacji powyższego filmu powiedział:

Remake oraz praca nad nim dała nam naprawdę sporo zabawy, ponieważ jesteśmy prawdziwymi fanami tego cyklu i traktujemy go z ogromnym szacunkiem. Fascynujące jest także oglądanie reakcji graczy na nasze poczynania. Odnotowujemy duże postępy, więc możemy ogłosić, że Dead Space zadebiutuje w styczniu przyszłego roku. Jednak już teraz nie możemy doczekać się waszego odbioru, gdy zobaczycie, jak ulepszyliśmy doświadczenia płynące z oryginalnej produkcji.

Phillippe Ducharme

Na koniec warto wspomnieć, że remake powstaje na silniku Frostbite. W założeniu ma on odświeżyć rozgrywkę znaną nam z pierwszej części gry oraz wprowadzić rozwiązania, które pojawiły się w przyszłych odsłonach serii.

Źródło: Video Games Chronicle

    Sprawdź najnowsze wpisy