Kiedy odbędzie się następna wyprzedaż na Steamie? Oto harmonogram promocji

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Chyba wszyscy uwielbiamy to uczucie, gdy udaje nam się kupić jakąś rzecz po promocyjnej cenie. W przypadku graczy takie okazje najczęściej mają miejsce podczas wyprzedaży na największych platformach dystrybucji cyfrowej. Na ten moment najpopularniejszym tego typu serwisem jest Steam, który słynie z ciekawych i częstych wydarzeń promocyjnych.

Nowe wyprzedaże na Steamie lada dzień

Nowe wyprzedaże na Steamie lada dzień

Valve, które zarządza platformą Steam, przyzwyczaiło nas do organizowania różnych wyprzedaży, podczas których możemy wejść w posiadanie naszych ulubionych gier po promocyjnej cenie. W przeszłości firma obierała taktykę, która polegała na utrzymywaniu terminów kolejnych wydarzeń w tajemnicy. Aktualnie osoby zarządzające Steamem zdecydowały się na publikowanie harmonogramu wyprzedaży z dużym wyprzedzeniem.

W związku z tym już teraz możemy zapoznać się z tym, kiedy przyjdzie czas na nową promocję. Tak się składa, że jedno z najbliższych wydarzeń będzie obfitować w stosunkowo największe obniżki cen. Poniżej znajdziecie harmonogram tegorocznych wyprzedaży organizowanych przez Steam.

  • Steam Next Fest – od 21 lutego do 28 lutego
  • Remote Play Together (gry kooperacyjne) – od 28 lutego do 7 marca
  • Wyprzedaż jRPG – 14 marca do 21 marca
  • SimFest – Hobby Edition – od 28 marca do 4 kwietnia
  • Going Rogue: A Festival of Persistance (gry roguelikes, roguelites, soulslikes oraz metroidvania) – od 2 maja do 9 maja
  • Racing Fest (gry wyścigowe) – od 23 maja do 30 maja
  • Steam Next Fest – od 13 czerwca do 20 czerwca
  • Letnia wyprzedaż Steam – od 23 czerwca do 7 lipca
  • Wyprzedaż Survivalowa – od 18 lipca do 25 lipca

Jak sami widzicie Valve ostatnimi czasy zaczęło promować także mniejsze wydarzenia, podczas których obniżce cen ulegają tylko i wyłącznie tytuły z wybranego gatunku. Nie tak dawno byliśmy świadkami wyprzedaży gier roguelikes czy też jRPG. Za dwa tygodnie czeka nas natomiast wydarzenie związane z produkcjami opartymi o motyw wyścigów.

Dodatkowo Steam organizuje także eventy nazywające się Next Fest. Nie są to klasyczne wyprzedaże, a prezentacja szerokiego wachlarza demonstracyjnych wersji nadchodzących gier. Aktualnie jesteśmy na miesiąc od czerwcowego Steam Next Fest. Wydarzenie będzie obejmować setki dem i rozpocznie się 13 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Wszyscy czekamy na letnie promocje

Nowe wyprzedaże na Steamie lada dzień

Oczywiście mniejsze promocje oraz niestandardowe eventy organizowane przez Steam są bardzo ciekawym urozmaiceniem. Niemniej lwia część graczy czeka na największe wydarzenia, podczas których Valve obniża ceny hitowych gier. Uznaje się, że najciekawszą promocją w całym roku kalendarzowym jest letnia wyprzedaż Steam. Jest tak, ponieważ okres, w którym jest ona organizowana, nie koliduje z premierami najgorętszych produkcji.

Zazwyczaj najwięksi producenci wydają swoje produkty w okolicach jesieni oraz zimy. Oznacza to, że podczas zimowej wyprzedaży Steam ciężko liczyć na znaczną obniżkę ceny stosunkowo „świeżej” gry. W przypadku letniej wyprzedaży sytuacja jest już zupełnie inna. Wówczas możemy dorwać wciąż nowe produkcje za zdecydowanie niższe kwoty.

W tym roku letnia wyprzedaż Steam rozpocznie się 23 czerwca i potrwa równe dwa tygodnie. Niestety na ten moment nie poznaliśmy terminów, w których odbędą się jesienne oraz zimowe wydarzenia. Najprawdopodobniej jednak Valve uraczy nas co najmniej kilkoma tematycznymi promocjami. Oczywiście w grę wchodzą także cykliczne wydarzenia takie jak, chociażby Black Friday, który w tym roku wypada 25 listopada czy Halloween klasycznie przypadające na 31 października.

Jeśli liczycie na zdobycie swojego wypatrzonego tytułu po promocyjnej cenie, warto pamiętać o tym, żeby dodać go do swojej listy życzeń. Wówczas jeśli tylko Valve nałoży na niego promocję, zostaniecie o tym powiadomieni. Kolejnym dobrą wskazówką dla wszystkich „łowców okazji” jest zaopatrywanie się w pakiety twórców. W przypadku Steama często spotykamy się z możliwością kupna całego zestawu gier z danej serii po znacznie atrakcyjniejszej cenie. Wówczas w nasze ręce trafi nie jedna, nie dwie, a nawet trzy czy cztery produkcje lub DLC. Taka transakcja często jest bardzo opłacalna niż kupno pojedynczego tytułu za zbliżoną kwotę.

Na koniec wspomnę też o tym, że warto mierzyć siły na zamiary. Pamiętajcie o tym, żeby rozsądnie zarządzać swoim portfelem Steam, ponieważ jak sami widzicie, wyprzedaże na tej platformie są zjawiskiem dosyć częstym i powszechnym. Dodatkowo upatrzona przez was gra najprawdopodobniej nie zniknie z serwisu jeśli nie kupicie jej w tym konkretnym momencie. Mało tego! Istnieje bardzo duża szansa, że kilkanaście dni później tytuł ponownie zostanie przeceniony, a wy będziecie mogli go nabyć bez żadnych wyrzutów sumienia.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy