Gotham Knights z nowym zwiastunem rozgrywki — pozycja obowiązkowa dla fanów DC

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Dziś do sieci trafiły nowe materiały dotyczące wyczekiwanej produkcji od Warner Bros. Gotham Knights to niezwykle dynamiczny akcyjniak, w którym dużą rolę odgrywa kooperacja. Gra na rynku pojawi się w październiku tego roku, jednak już teraz ekscytuje ona niemalże cały internet.

Gotham Knights zachwycą wszystkich fanów DC?

Gotham Knights zachwycą wszystkich fanów DC?

Kilkadziesiąt minut temu na platformie YouTube pojawił się pełnoprawny zwiastun rozgrywki Gotham Knights. Za wyprodukowaniem gry stoi WB Games Montréal, które w przeszłości stworzyło, chociażby Batman: Arkham Origins czy też Lego Legends of Chima Online. Niemniej najnowszy tytuł opracowywany przez kanadyjskie studio znacznie różni się od swoich poprzedników. Przede wszystkim jest to trzecioosobowa gra akcji RPG z otwartym światem.

Na najnowszym zwiastunie, który trwa niemalże kwadrans, możemy zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi dwóch z czterech grywalnych bohaterów. Żeby mieć jednak pogląd na cały dostępny „roster” warto przyjrzeć się z wszystkim postaciom, które będą do dyspozycji graczy i składają się na zespół „Rycerzy Gotham”:

Red Hood — gwałtowny i nieokiełznany antybohater. Jego usposobienie ukształtowała brutalna śmierć i wskrzeszenie na siłę przez jednego z najgroźniejszych przeciwników Batmana. Ma on problemy z panowaniem nad sobą, ale na pewno nie zawaha się stanąć na linii strzału, gdy jego przyjaciele będą zagrożeni. Red Hood chce, by zbrodniarze zapłacili, bo Gotham zbudowane jest na fundamentach korupcji… sam doświadczył tego zbyt wiele razy.

Robin — jest najmłodszym członkiem Batrodziny, ale jest też najmądrzejszy i nikt nie może mu dorównać w wyciąganiu logicznych wniosków. On naprawdę wierzy w misję Batmana. Nie z powodu swoich osobistych tragedii, ale z przekonania, że Gotham potrzebuje bohatera. Batman

Batgirl — jej ojcem był jeden z najbardziej rozpoznawalnych komisarzy policji Gotham, co miało na nią ogromny wpływ. Jim Gordon poświęcił temu miastu swoje życie, a teraz Barbara chce się upewnić, że ta ofiara nie poszła na marne.

Nightwing — jest naturalnym przywódcą. To optymista i najbardziej charyzmatyczny członek Batrodziny. Dorastał w nieco nietypowej, ale bardzo kochającej rodzinie cyrkowej, więc ceni sobie bliskie więzi osobiste.

Zobacz też: Poczuj się jak Tom Cruise — myśliwce z Top Gun w Microsoft Flight Simulator

Gotham Knights odkładają rycerskość na drugi plan

Gotham Knights zachwycą wszystkich fanów DC?

Jak sami widzicie, zwiastun przybliżył nam rozgrywkę przy pomocy Red Hooda oraz Nightwinga. Każda z postaci jest wyposażona w szereg indywidualnych umiejętności, stylów walki oraz ruchów. Fabuła gry będzie skupiać się na walce drużyny z przestępczością w mrocznym mieście tuż po śmierci Batmana. Gracze będą mogli wykonywać kolejne misje rozlokowane po otwartym świecie, a głównym motywem przewodnim będzie tajemnicza organizacja — Trybunał Sów. Ważną kwestią jest także możliwość toczenia rozgrywki w trybie jednoosobowym oraz kooperacyjnym z jednym z naszych znajomych (sieciowo).

Nowa gra od Warner Bros. jest w pierwszej kolejności skierowana przede wszystkim do wszystkich fanów uniwersum Batmana. Gotham Knights swoją ogólnoświatową premierę zaliczą 25 października tego roku. Wówczas tytuł trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Początkowo twórcy chcieli również wypuścić produkcje na konsole starszej generacji, ale ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu, tłumacząc się chęcią dostarczenia graczom „najwyższej jakości rozrywki”. Warto także dodać, że Gotham Knights powstaje na silniku Unreal Engine 4.

Gotham Knights zachwycą wszystkich fanów DC?

Wracając jeszcze do samego zwiastuna — łatwo zauważyć, że największą rolę w grze będzie odgrywać system walki. Gracze będą musieli szybko nauczyć się wszelkich combosów oraz opanować specjalne umiejętności całej czwórki bohaterów. Ważnym aspektem gry jest także możliwość wykonywania poszczególnych misji różnymi postaciami. W związku z tym do naszej dyspozycji trafi specjalne drzewko umiejętności, na którym będziemy mogli rozwijać najważniejsze statystki Red Hooda, Nightwinga, Robina oraz Batgirl.

Wprowadzenie do gry otwartego świata równa się także z możliwością eksploracji. Fabuła jest osadzona oczywiście w Gotham, więc to właśnie byłe miasto Batmana stanie się naszym głównym domem. Gotham Knights walcząc ze złoczyńcami, nie przebierają w środkach, ale dynamiczne bijatyki to nie jedyna cecha produkcji od Warner Bros. Gracze w niektórych momentach historii będą musieli głowić się nad rozwiązywaniem zagadek logicznych oraz łączenia ze sobą poszczególnych tropów dotyczących Trybunału Sów.

Na ten moment Gotham Knights zapowiadają się na bardzo solidną produkcję. Będzie to na pewno pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów DC oraz gier osadzonych w świecie Batmana. Na premierę nadchodzącego tytułu czekają także „zwykli” sympatycy produkcji stawiających na kooperację oraz eksploracje ciekawych otwartych map.

Gotham Knights zachwycą wszystkich fanów DC?

Źródło: Warner Bros

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy