Poczuj się jak Tom Cruise — myśliwce z Top Gun w Microsoft Flight Simulator

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Już za kilkanaście dni będziemy świadkami premiery sequelu filmu Top Gun z 1986 roku. Po 36 latach twórcy klasycznego akcyjniaka zdecydowali się stworzyć drugą część, zatrudniając przy niej między innymi Toma Cruise’a. Emocje związane z filmem Top Gun: Maverick będziemy mogli odczuć także za pomocą Microsoft Flight Simulator.

Poznaliśmy datę premiery rozszerzenia „Top Gun” do Microsoft Flight Simulator

Poznaliśmy datę premiery rozszerzenia "Top Gun" do Microsoft Flight Simulator

Dokładnie 27 maja do kin trafi Top Gun: Maverick. W związku z tym, że od premiery filmu dzieli nas już jedynie kilkanaście dni, twórcy na poważnie ruszyli z całą machiną marketingową. Jednym z najciekawszych sposobów na promowanie nowej produkcji jest umieszczenie pewnych jej elementów w wirtualnym świecie gier wideo. Podobnie stanie się także w przypadku sequelu Top Gun.

Na dwa dni przed premierą filmu, czyli 25 maja w Microsoft Flight Simulator pojawi się specjalne darmowe rozszerzenie. Nowa aktualizacja w założeniu ma dać graczom możliwość „doświadczenia z pierwszej ręki, czym jest bycie pilotem myśliwca w Marynarce Wojenne Stanów Zjednoczonych”. Przy okazji zapowiedzi specjalnego rozszerzenia Microsoft stworzył także specjalną stronę internetową, w której możemy stworzyć swój własny pseudonim operacyjny, awatara oraz dedykowany hełm pilota.

Zobacz też: Xbox Game Bar – Windows 11 jeszcze lepiej zintegrowany z padem do Xboxa

Najnowsza aktualizacja Microsoft Flight Simulator ma oczywiście wprowadzić do gry specjalne myśliwce wzorowane na tych, które mogliśmy zobaczyć w obu filmach z serii Top Gun. Pozostałe szczegóły dotyczące rozszerzenia na ten moment są tajemnicą, ale zapewne rozjaśni się to na kilka dni przed jej oficjalnym debiutem.

W Microsoft Flight Simulator możecie zagrać zarówno na komputerach osobistych jak i konsolach Xbox Series X|S. Jest to największy symulator samolotów cywilnych, który przy okazji najnowszej aktualizacji poszerzy swoją ofertę także o jednostki bojowe. Gra na rynku zadebiutowała w 2020 roku i niemalże od pierwszego dnia zachwyciła graczy z całego świata, zdobywając bardzo pozytywne recenzje.

Źródło: Video Games Chronicle

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy