Jakie wydarzenia warto obserwować po odwołaniu E3? Harmonogram tegorocznych imprez

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Okres, w którym organizuje się najwięcej targów technologicznych za pasem. W związku z odwołaniem tegorocznej edycji wystawy E3 warto przyjrzeć się harmonogramowi pozostałych imprez, podczas których najwięksi producenci będą prezentować oraz zapowiadać swoje nowe produkty.

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

Na samym początku kwietnia dowiedzieliśmy się, że tegoroczne targi E3 nie odbędą się w formie stacjonarnej ani zdalnej. Ta wiadomość wstrząsnęła wszystkimi zapaleńcami przemysłu gier komputerowych. Electronic Entertainment Expo jest bowiem największą na świecie cykliczną imprezą, podczas której zapowiada oraz prezentuje się nowe produkcje. Jeszcze w zeszłym roku w związku z pandemią COVID-19 organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie wydarzenia w formie online.

Niestety takie rozwiązanie nie spotkało się ze zbyt dużą aprobatą zarówno producentów jak i samych widzów. Jeszcze wcześniej bowiem w 2020 roku wydarzenie odwołano całkowicie ze względu na rozpoczynającą się w tamtym okresie pandemię. Natomiast w tym roku Electronic Software Association, czyli organizator targów poinformował, że oficjalną przyczyną anulowania imprezy jest również sytuacja związana z rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19. Niemniej E3 ma powrócić w 2023 roku z podwójną mocą.

Organizatorzy, odwołując tegoroczne Electronic Entertainment Expo chcą skupić się na tym, żeby w przyszłości targi były najbardziej atrakcyjną imprezą tego typu na całym świecie. Fani E3 już teraz szykują się na to, co zaprezentuje nam amerykańskie stowarzyszenie w czerwcu 2023 roku w Los Angeles Convention Center.

Niemniej odwołanie E3 2022 nie równa się całkowitemu zerwaniu z tradycją organizowania letnich targów przemysłu gier komputerowych. Na naszym radarze znajduje się sporo imprez, podczas których zapewne dowiemy się o wielu ciekawych premierach. Poniżej znajdziecie harmonogram najciekawszych wydarzeń powiązanych z branżą gier wideo oraz technologiczną.

Summer Game Fest

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

Organizowana przez Geoffa Keighleya impreza odbędzie się już w czerwcu. W tym przypadku jednak wydarzenie zostanie przeprowadzone w formie zdalnej. Podczas Summer Game Fest będziemy mogli obejrzeć, chociażby zwiastuny nowych gier oraz krótsze zapowiedzi. Transmisja z imprezy będzie powszechnie dostępna na największych platformach streamingowych (YouTube, Twitch, Facebook czy nawet Twitter).

Xbox & Bethesda Games Showcase

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

Wydarzenie w pierwszej kolejności skierowane do posiadaczy konsol Xbox. Impreza organizowana przez Microsoft odbędzie się środę, 12 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Podczas transmisji przeprowadzanej na TikToku, YouTube, Facebooku oraz Twitchu dowiemy się o najnowszych planach Xboxa oraz Bethesdy. Bardzo możliwe, że w trakcie wydarzenia usłyszymy o takich grach jak Starfield czy Redfall.

Future Games Show

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

Podczas wydarzenia, które odbędzie się 12 czerwca, organizatorzy zaprezentują szereg nowych gier oraz ekskluzywnych dodatków. W tym roku łącznie ma to być ponad 40 tytułów. Co ciekawe aż osiem z nich to tak zwane „światowe premiery”. Ta impreza to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów mniejszych, ale wciąż elektryzujących produkcji.

PC Gaming Show

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

Za zorganizowanie tej imprezy odpowiada portal PCgamer.com. Podobnie jak w przypadku Future Games Show podczas PC Gaming Show będziemy mogli obejrzeć zwiastuny i teasery nadchodzących gier. Dodatkowo nie zabraknie tu wywiadów z deweloperami oraz zakulisowych materiałów.

Day of the Devs: Summer Game Fest Edition

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

Wydarzenie kierowane do wszystkich fanów gier niezależnych. Podczas Day of the Devs będziemy mogli zapoznać się z całą masą produkcji z tego konkretnego podgatunku. Pokaz organizuje Geoffa Keighleya we współpracy z iam8bit oraz Double Fine. Na ten moment niestety nie poznaliśmy jeszcze terminu prezentacji, ale powinno to zmienić się w najbliższych dniach.

Pozostałe wydarzenia

E3 2022 odpada, ale na tym świat się nie kończy

Niestety w tym roku poza E3 nie będziemy mogli obejrzeć także EA Play Live. Electronic Arts zdecydowało się odwołać wydarzenie ze względu na zbyt dużą liczbę projektów. Nie oznacza to jednak, że amerykańska firma całkowicie zrezygnuje z podniosłego zapowiadania swoich gier. W specjalnym oświadczeniu wydanym w marcu mogliśmy przeczytać, że tytuły będą prezentowane w osobnych pokazach.

W przypadku Sony firma pozostanie przy specjalnych programach State of Play. W najnowszym odcinku serii, który odbył się w połowie marca, producent po raz kolejny zapowiedział grę Dziedzictwo Hogwartu. Tym razem jednak gracze mogli zapoznać się z wyczerpującym materiałem, który prezentował nam kulisy tworzenia tytułu oraz jego poszczególne elementy.

Zobacz też: Sprzedaż Nintendo Switch spada – ale zainteresowanie konsolą już nie

Jak sami widzicie odwołanie E3 wcale nie musi równać się z brakiem wrażeń płynących z oglądania dużych prezentacji kolejnych gier. Tegoroczny harmonogram prezentuje się naprawdę ciekawie, a już lada moment rozpoczną się pierwsze transmisje z wydarzeń, podczas których będziemy mogli zapoznać się z ruchami największych deweloperów oraz wydawców.

Źródło: Games Radar

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy