Remake gry „Prince of Persia: Piaski Czasu” z nowym deweloperem!

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Prince of Persia: Piaski Czasu to zręcznościówka, która stanowi wspomnienia z dzieciństwa wielu milionów graczy. Dobrą wiadomością dla wszystkich tych osób jest to, że Ubisoft wkrótce wyda odświeżoną wersje produkcji z 2003 roku. Wczoraj dowiedzieliśmy się kolejnych istotnych informacji dotyczących remake’u.

Prince of Persia: Piaski Czasu remake przechodzi do rąk innego dewelopera

Prince of Persia: Piaski Czasu remake przechodzi do innego dewelopera

Wczoraj wieczorem na oficjalnym profilu Twitterowym nowej produkcji spod szyldu Prince of Persia: Piaski Czasu mogliśmy zapoznać się ze zmianami, które właśnie zaszły w strukturach Ubisoftu. W specjalnym oświadczeniu czytamy, że od teraz produkcją remake’u klasycznej gry z 2003 roku będzie zajmować się oddział firmy z Montrealu. Dotychczas pracami nad tytułem zajmowały się indyjskie zespoły Ubisoftu ulokowane w Pune oraz Bombaju. Poniżej znajdziecie wspomniany post oraz jego przetłumaczoną na język polski wersję.

Witajcie fani Prince of Persia!

Prace nad Prince of Persia: Piaski Czasu Remake będą od teraz prowadzone przez Ubisoft Montreal, czyli miejsce, gdzie narodziła się epicka trylogia Piasków Czasu.

Ta decyzja jest ważnym krokiem, a nowy zespół będzie opierać się o postępy wykonane przez Ubisoft Pune oraz Ubisoft Bombaj. Teraz trochę czasu zajmie im reorganizacja skali gry, żeby móc zapewnić Wam jak najlepsze wrażenia płynące z remake’u tego klasycznego tytułu, gdy tylko będzie on gotowy.

Chcielibyśmy podziękować Wam za dozgonne wsparcie oraz cierpliwość, którą wykazujecie się w trakcie procesu tworzenia gry. Bądźcie spokojni, poinformujemy Was o wszelkich aktualizacjach dotyczących naszego progresu w przyszłości.

Zespół deweloperski

Na oficjalnej stronie gry już teraz możemy zobaczyć, że pracuje nad nią Ubisoft Montreal. Niestety nie poznaliśmy dokładnych przyczyn stojących za zmianą studia, w którym od teraz będzie tworzony wyczekiwany remake. Nie wiemy także, czy przerzucenie prac z jednego oddziału do drugiego wpłynie na datę premiery całej produkcji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przecież była już ona opóźniana aż dwukrotnie. Aktualnie Ubisoft nie podał oficjalnego terminu debiutu, ale niemalże na pewno nastąpi to jeszcze w tym roku.

Remake Prince of Persia: Piaski Czasu — co wiemy na ten moment?

Prince of Persia: Piaski Czasu remake przechodzi do innego dewelopera

Odświeżona wersja klasycznej gry zmieniła dewelopera — to wiemy na pewno. Niestety jest to jedna z niewielu informacji, która została potwierdzona przez samych twórców. Temat powstanie remake’u produkcji z 2003 roku po raz pierwszy pojawił się jeszcze w roku 2020. Wówczas Ubisoft planował wydać grę kilka miesięcy później. Ostatecznie plan legł w gruzach, a tytuł wciąż jest w fazie produkcji, przez co wielu graczy straciło go z radaru.

Anna Koul, która zajmowała się produkcją Piasków Czasu, oznajmiła, że remake będzie wierną adaptacją zręcznościówki sprzed już dziewiętnastu lat. Twórcy w głównej mierze skupili się na odświeżeniu archaicznych już rozwiązań oraz unowocześnieniu grafiki, która jak sami wiecie w 2003 roku, nie powalała na kolana. Sama fabuła gry ma nie ulec żadnym zmianom — wciąż głównym zadaniem gracze będzie stawienie czoła złu reprezentowanemu przez zdradzieckiego Wezyra. Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun remake’u Prince of Persia: Piaski Czasu, który został opublikowany we wrześniu 2020 roku.

Zobacz też: FIFA rozpoczyna nowy rozdział? Pierwsze testy funkcji cross-play przed nami

Ciężko ukryć, że trailer nie zrobił ogromnego wrażenia na graczach, jednak nie zmienia to faktu, że tytuł wciąż podgrzewa emocje najwierniejszych fanów serii. Dodatkowo należy pamiętać, że była to wczesna faza całego projektu, a grafikę zawsze można jeszcze „doszlifować”. Niestety mimo wszystko minęło już ponad półtora roku od tego wydarzenia, a nam wciąż nie przyszło zagrać w pełną wersję gry.

Właśnie dlatego dla wszystkich fanów „księcia Persji” zdecydowanie świetną informacją jest zmiana studia, które zajmuje się opracowywaniem remake’u. Przede wszystkim oznacza to, że projekt wciąż nie umarł i jest w sferze zainteresowań Ubisoftu. Ponadto oddział z Montrealu jest niezwykle doświadczony oraz jest „ojcem” pierwowzoru z 2003 roku. Taki zestaw cech na pewno sprawia, że Piaski Czasu mogą nas jeszcze zaskoczyć.

O wszelkich kolejnych doniesienia dotyczących remake’u Prince of Persia: Piaski Czasu będziemy informować Was na bieżąco. Bardzo możliwe, że tuż po wspomnianym w oświadczeniu „przeorganizowaniu pracy” Ubisoft ogłosi kolejną datę premiery wyczekiwanej gry. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem będzie to już ostateczny termin i wraz z nim na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One pojawi się głośny remake kultowej gry.

Źródło: Polygon & Twitter

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy