Robert Krakoff

Zmarł Robert Krakoff – współzałożyciel Razera oraz twórca myszki gamingowej

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Zmarł Robert Krakoff, czyli jeden z założycieli filmy Razer oraz współtwórca myszki gamingowej. Krakoff miał 81 lat, a zmarł w zeszłym tygodniu (26.04), o czym poinformował Razer na swoich profilach. To bardzo smutna wiadomość, bo choć Robert Krakoff już od dłuższego czasu nie zajmował się rzeczami związanymi ze swoją branżą, to jednak zmienił ją zupełnie.

Robert Krakoff nie żyje – współzałożyciel firmy Razer i twórca myszki gamingowej

Zapewne niewiele osób może kojarzyć postać Krakoffa, a szczególnie jeżeli nie interesowały się nigdy szeroko rozumianym gamingiem. Jednak bez tego człowieka świat gamingu mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej. Mężczyzna bowiem wprowadził na rynek produkt, bez którego wielu graczy dziś nie wyobraża sobie życia. W 1999 roku na rynku pojawiła się myszka gamingowa Razer Boomslang. I choć dla wielu może to być małym szokiem, urządzenie było jeszcze wyposażone w popularną wtedy „kulkę”, która pozwalała śledzić ruchy myszy z niespotykaną wtedy dokładnością (2000 dpi). I choć myszy optyczne były już wtedy dostępne na rynku, to Razer Boomslang i tak stała się ogromnym hitem.

Robert Krakoff był jednym z pomysłodawców myszy gamingowej, ale także i współzałożycielem samego Razera. Wprawdzie oficjalnie w szeregach firmy znalazł się kilka lat później, to uczestniczył we wszystkich akcjach związanych z promocją sprzętu dla graczy. To dzięki takim akcjom promocyjnym zaczęła powstawać scena e-gamingowa i e-sportowa, bo już na początku tego wieku Razer zapraszał do współpracy profesjonalnych graczy. Warto też dodać, że na samym początku, Razer nie był w zasadzie firmą, a nazwą, która opisywała produkty dla graczy. Dopiero po kilku latach oraz bankructwie firmy Kärna, Razer został powołany do życia w formie, którą dziś znamy. Zrobili to właśnie Robert Krakoff oraz Min-Liang Tan w 2005 roku.

Zobacz też: Funkcje telefonów, z których przestaliśmy z czasem korzystać.

Robert Krakoff przez lata był także człowiekiem, który stanowił „twarz” Razera i odpowiadał za kontakt z mediami oraz graczami. Warto też dodać, że pod pseudonimem RM Krakoff mężczyzna wydał wiele książek (głównie fantastyka naukowa), ale pracował także jako copywriter oraz był twórcą marki MindFX (napoje energetyczne). Świat gamingu poniósł więc ogromną stratę.

Źródło: Razer / The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy